В Мінкульті показали наслідки перебування УПЦ МП у Лаврі

Фото: Олександр Ткаченко \ Telegram

Виконувач обовʼязків директора заповідника "Києво-Печерська лавра" в Києві Максим Остапенко передав відео Мінкульту України, де зображені наслідки перебування представників УПЦ МП у Лаврі.

На першому відео — приміщення охорони, яким користувалися представники УПЦ МП, де можна побачити наручники на дверях та понівечені стародавні двері 18 століття, які використовувалися як мішень для кидання ножів, розповів Остапенко.

На другому відео — 37 корпус, Галерея ближніх печер заповідника, яка була закрита від сторонніх осіб. В ній знаходились працівники ДСО та поліція, що здійснювала контроль над безперешкодним проведенням слідчих дій та роботі спецкомісії Мінкульту.

Що відомо про роботу комісії у київській Лаврі

29 березня спливає договір оренди національного заповідника "Києво-Печерська лавра" з Українською православною церквою МП. Представники церкви мають залишити територію Лаври. У цей день на її території представники УПЦ МП провели молебень.

21 березня в Києво-Печерській лаврі закрили вхід у ближні печери з мощами святих. Там працювала комісія, яка визначала, чи збережені музейні експонати.

Від 30 березня на території заповідника мала б працювати нова комісія, яка мала провести передачу державі 79 корпусів, які були у користуванні УПЦ МП. Проте ні 30, ні 31 березня не потрапила на територію.

30 березня і 31 березня комісія Мінкульту з передачі державі будівель, які були у користуванні УПЦ МП, не змогла розпочати роботу через перешкоджання доступу до об'єктів ревізії. Заповідник вже подав відповідну заяву щодо порушення кримінальної справи проти представників УПЦ МП до Печерського управління Нацполіції та просить усунути перешкоди у користуванні майном, яке є державною власністю.

На початку квітня комісія все ж таки розпочала свою роботу.

Читайте також

Поліція затримала чотирьох учасників штовханини в Лаврі