Зачинено: у Лаврі комісія, яка має передати майно державі, не змогла потрапити на об'єкт для перевірки

Комісія, яка має передати будівлі Лаври держави, не змогла зайти в один із об'єктів. Київ. 30 березня 2023р. . Фото: Дар'я Нематіан золбін

У четвер, 30 березня, до Києво-Печерської лаври прибула комісія Мінкульту з передачі державі будівель, які були у користуванні УПЦ МП. Утім один з об'єктів, який має перевірити комісія, був зачинений.

Як повідомляє кореспондентка Суспільного, на території Лаври священники УПЦ МП вранці проводили богослужіння. А коли приїхала комісія, вхід до одного з корпусів був заблокований вірянами, а саме приміщення зачинене.

Молебень на території Лаври, коли свою роботу мала розпочати комісія Мінкульту з передачі державі будівель, які були у користуванні УПЦ МП. Київ. 30 березня 2023р. Фото: Дар'я Нематіан золбін

"Ми прийшли з комісією і мали зайти до 111 корпусу і розпочати перевірку. Так як люди моляться, співають, поки що з невідомих причин, які зараз будемо встановлювати, корпус закритий, тобто церква закрита. Тому ми зараз зафіксуємо всі ці речі і будемо продовжувати нашу діяльність", — розповіла представниця комісії, директорка департаменту культурної спадщини Мінкульту Мар'яна Томин.

За її словами, до складу комісії увійшли 15 людей, зокрема, троє з монастиря УПЦ МП Лаври. І про перевірку представники церкви були попередженні. Тому комісія планує звертатися до правоохоронних органів через перешкоджання роботи.

"Ми будемо з'ясувати, чому не було відкрите приміщення. Це більше питання до монастиря, які були попереджені. Члени монастиря є в нашій комісії. Дозвольте, ми все це зробимо, відповідно до вимог закону і в межах наших повноважень", — розповіла представниця Мінкульту. Вона додала, що загалом комісія на території Лаври працюватиме три місяці.

Віряни УПЦ МП на молебні перед прибуттям комісії Мінкульту з передачі майна Лаври державі. Київ. 20 березня 2023р. Фото: Дар'я Нематіан золбін

"Церква — це дім для молитви. Я особисто хочу тут стояти до кінця. Забрали вони верхню Лавру і там не служиться. Все що вони там зробили — там відбувся якийсь рок-концерт, були вручення якихось нагород, Хіба для цього церква будувалась?", — сказала Суспільному вірянка УПЦ МП Наталія.

Раніше заступник директора з наукової роботи заповідника "Києво-Печерська лавра" Костянтин Крайній повідомив, що на території Лаври з 30 березня працюватиме комісія Мінкульту. Вона проводитиме передачу державі 79 об'єктів, які були передані монастирю в безоплатне користування у 2013 році. Їх мають перевірити і скласти акти прийому-передачі.

Що відомо про події, пов'язані з храмами Києво-Печерської Лаври

31 грудня закінчився термін угоди про оренду Успенського та Трапезного соборів Українською православною церквою (МП).

Успенський собор і Трапезну церкву на території заповідника "Києво-Печерська лавра", повернули в державу. У відповідь УПЦ (МП) подала позов до суду через відмову використовувати храми Лаври.

З 29 березня з УПЦ МП розривають договір про оренду Нижньої Лаври. Намісник Свято-Успенського монастиря УПЦ МП, що займає частину Лаври, заявив про відмову звільняти приміщення.

Народні депутати звернулися до СБУ з проханням прослідкувати, аби з Лаври не зникли мощі та ікони.

21 березня в Києво-Печерській лаврі закрили вхід у ближні печери з мощами святих. Там почала роботу комісія, яка визначить, чи збережені музейні експонати.

29 березня сплив договір оренди національного заповідника "Києво-Печерська лавра" з Українською православною церквою МП. Представники церкви мають залишити територію Лаври. У цей день на її території представники УПЦ МП провели молебень. Представники УПЦ МП подали позов до суду щодо визнання недійсною односторонню відмову від продовження договору, і заявили, що не збираються виселятися з Лаври до закінчення судового процесу.

Читайте також

Останній молебень: у Лаврі на богослужіння зібралися прихильники УПЦ МП

УПЦ МП вважає це власністю: у Лаврі мають перевірити понад 700 музейних об'єктів — Ткаченко