Синод ПЦУ створив релігійну організацію в Почаївській лаврі

. Засідання Синоду ПЦУ 28 березня 2023 року. Фото: ПЦУ

Синод Православної церкви України створив релігійну організацію "Почаївська Свято-Успенська Лавра Тернопільської єпархії Української православної церкви" (ПЦУ) в Почаївській лаврі, яку зараз орендує УПЦ МП.

Таке рішення було прийнято на засіданні Синоду Православної церкви України, повідомляє пресслужба ПЦУ.

"У складі Тернопільської єпархії ПЦУ було утворено релігійну організацію "Почаївська Свято-Успенська Лавра Тернопільської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України)", священноархімандритом якої був затверджений митрополит Тернопільський і Кременецький Нестор", — йдеться у повідомленні.

Почаївську лавру передали в оренду УПЦ МП у 2003 році, договір діє до 2052 року. До комплексу Почаївської лаври входить 18 споруд, шість із них перебувають на балансі Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника.

Крім того, Синод підтримав позицію предстоятеля ПЦУ митрополита Епіфанія, викладену в його зверненні до братії Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври й закликав братію Лаври до єднання в "лоні Помісної Української православної церкви на канонічних засадах".

"Підтримуючи державне рішення припинити дію договору, за яким структури Московського Патріархату в Україні дотепер користувалися частиною комплексу Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, водночас Синод вважає за необхідне підкреслити важливість збереження в Лаврі чернечого життя та неперервності звершення богослужінь", — йдеться у повідомленні.

Що відомо про події, пов'язані з храмами Києво-Печерської Лаври

15 листопада 2022 року СБУ відкрила кримінальне провадження щодо співів із прославлянням Росії під час богослужіння у Києво-Печерській Лаврі.

2 грудня 2022 року президент Зеленський ввів у дію рішення РНБО про заборону діяльності в Україні релігійних організацій, афілійованих з Росією.

Увечері 2 грудня Києво-Печерську Лавру зареєстрували як монастир Православної церкви України (ПЦУ).

31 грудня закінчився термін угоди про оренду Успенського та Трапезного соборів Українською православною церквою (МП).

Успенський собор і Трапезну церкву на території заповідника "Києво-Печерська лавра", повернули в державу. У відповідь УПЦ (МП) подала позов до суду через відмову використовувати храми Лаври.

З 29 березня з УПЦ МП розривають договір про оренду Нижньої Лаври. Намісник Свято-Успенського монастиря УПЦ МП, що займає частину Лаври, заявив про відмову звільняти приміщення.

Народні депутати звернулися до СБУ з проханням прослідкувати, аби з Лаври не зникли мощі та ікони.

Читайте також

Зі сварками й сутичками. У Франківську віряни ПЦУ прийшли на перше богослужіння у храм на Довженка, що належав УПЦ МП

"Московський патріархат": чому прибрали МП з назви УПЦ та чи означає це розірвання зв’язку з російською церквою

"Про закриття монастиря в Лаврі не йдеться" — Епіфаній

УПЦ МП не буде виселятися з приміщень Лаври — Павло (Лебідь)

"Бувало, вертався з фронту босий, бо дарував взуття бійцю на блокпосту". Військовий капелан з Кіровоградщини