У справі про вбивство активістки Катерини Гандзюк допитали свідків. Що відомо

Запалена лампадка біля фотографії Катерини Гандзюк під час акції "Рік без Каті", 2019 рік. Фото: УНІАН

Колишній голова Херсонської обласної держадміністрації Андрій Гордєєв вважає, що до вбивства громадської активістки Катерини Гандзюк причетний Олексій Левін. Владислав Мангер за словами Гордєєва до злочину не причетний.

Про це у коментарі Суспільному розповіла адвокатка родини Гандзюк Ольга Веретільник.

"В нього є своя "конспірологічна теорія", яку підтримує захист. Буцім-то вбивство Катерини Гандзюк замовили через співпрацю з СБУ, а саме з колишнім керівником обласного управління Данилом Доценком", — сказала Ольга Веретільник.

За її словами Доценко на допиті цю "теорію" не підтвердив.

"Данило Доценко сказав, що Катерина Гандзюк ніколи не була їхнім агентом, а між ними були робочі відносини, коли вона працювала у міськраді, як то прохання про допомогу фінансування діяльності СБУ з бюджету Херсону і цілком офіційно", — сказала адвокатка.

До того ж Андрій Гордєєв на допиті розказав, що одним з його завдань було зміщення Владислава Мангера з посади голови облради, тому що "він хотів, щоб головою був член БПП"

"І Гордєєв в рамках цього співпрацював з СБУ, яке розслідувало різні "сірі бізнеси" Владислава Мангера. І от за його словами, Гандзюк займалась дискредитацією Мангера" — каже Веретільник.

Натомість колишній керівник обласного управління СБУ Данило Доценко спростував такі заяви та сказав, що навіть якби йому пропонували цим займатись він би відмовився, тому що "це незаконно".

"Мангер запитував у Доценка, чи розслідувало СБУ конкретно по ньому якісь провадження і Доценко не зміг це не підтвердити ні спростувати та сказав, що не пам'ятає", — каже адвокатка родини Гандзюк.

Засідання у справі про вбивство Катерини Гандзюк

Під час чергового судового засідання в справі про вбивство громадської активістки Катерини Гандзюк допитали колишнього голову Херсонської обласної держадміністрації Андрія Гордєєва.

Зазначається, що Гордєєв, який був головою Херсонської ОДА в той час, коли ймовірний замовник вбивства Катерини, Владислав Мангер, був головою Херсонської облради.

"Гордєєв знав про всі перипетії політичного життя в Херсоні, і його свідчення становлять особливий інтерес для слідства", — йдеться у повідомленні.

За словами адвокатів, на допиті він підтвердив кілька важливих фактів:

  • Гандзюк дійсно була впливовою фігурою в місті (хоча Мангер і Левін, які вважаються замовниками її вбивства, це заперечують);
  • конфронтація між Гандзюк та Мангером дійсно була, хоча він це заперечував: вона вийшла з партії "Батьківщина", коли туди вступив Мангер, разом з журналістом видання "Мост" знімала про нього розслідування;
  • Мангер і Левін мали дружні відносини;
  • Гордєєв вважає, що Левін міг бути причетним до злочину;
  • сам Гордєєв, який був членом Блоку Петра Порошенка, стверджував, що мав конфлікт із "бютівцем" Мангером і навіть пробував змістити його з посади деякий час.

Наступне засідання суду у справі Гандзюк призначено на 27 березня.

Адвокатка родини Гандзюк Ольга Веретільник зазначила, що відбудеться розгляд клопотання про продовження строку тримання під вартою Владислава Мангера, який перебуває за ґратами з червня 2020 року.

"Наші опоненти наполягають на проведенні повторної судово-медичної експертизи, яка може відкласти судовий розгляд на час проведення. Але якщо її не задовольнять, то можна говорити, що наступні 5-6 засідань у справі будуть останніми", — сказала вона.

Що відомо про вбивство Катерини Гандзюк

31 липня 2018 року радницю міського голови Херсона та громадську діячку Катерину Гандзюк облили кислотою. На той момент вона виконувала обов'язки керівниці справами виконавчого комітету Херсонської міськради. Гандзюк з опіками потрапила в реанімацію, вона перенесла понад 10 операцій. 4 листопада Катерина померла у київській лікарні від розриву тромбу.

Правоохоронці встановили підозрюваних в організації та виконанні нападу на Гандзюк. Це Микита Грабчук, Володимир Васянович, В'ячеслав Вишневський, Віктор Горбунов і Сергій Торбін. Вони визнали провину та пішли на угоду зі слідством, отримавши від 3 до 6,5 років тюрми.

За даними слідства, підозрюваними співорганізаторами злочину є Ігор Павловський та Олексій Левін, а замовником — голова Херсонської облради Владислав Мангер.

Читайте також

Суд може поставити крапку у справі вбивства активістки Гандзюк до кінця року — адвокатка

Справа Гандзюк: Мангер залишається під вартою