Влада ПАР юридично зобов'язана арештувати Путіна, якщо він приїде на саміт БРІКС у серпні — Sky News

ЗМІ
Президент Росії Володимир Путін, 17 грудня 2022. Фото: AP

Південно-Африканська Республіка зобов'язана заарештувати президента Російської Федерації Володимира Путіна, якщо той приїде на саміт БРІКССаміт БРІКС (BRICS - скорочення від Brazil, Russia, India, China, South Africa) відбудеться в серпні в ПАР. Точного місця ще не визначено. Захід може пройти в одному з найбільших міст країни — Йоганнесбурзі, Кейптауні, Дурбані або Преторії у серпні цього року.

Про це пише Sky News.

Зазначається, що Південно-Африканська Республіка входить до числа 122 країн, які ратифікували Римський статут Міжнародного кримінального суду, а отже, має юридичний обов'язок забезпечити виконання ордера на арешт.

Водночас як зауважує видання, "перспектива того, що президент ПАР Сиріл Рамафоса накаже своїм військам вивести Путіна в наручниках, вважається дуже віддаленою".

У Sky News також нагадали, що у 2015 році ПАР відмовилася заарештувати президента Судану Омара аль-Башира, на якого також було видано ордер МКС.

До цього заступник прем'єр-міністра Великої Британії Домінік Рааб заявив, що у зв'язку з рішенням Міжнародного кримінального суду Володимиру Путіну найближчим часом буде дуже складно переміщатися світом, оскільки є багато країн, які підтримують МКС, і у яких є зобов'язання арештувати президента Росії.

Що відомо про видачу міжнародного ордера на арешт Путіна

Міжнародний кримінальний суд у Гаазі 17 березня 2023 року видав міжнародні ордери на арешт президента Росії Володимира Путіна, а також уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Вони є підозрюваними у незаконному примусовому переміщенні українських дітей.

У Генпрокуратурі України, назвали рішення історичним. За словами генпрокурора Андрія Костіна, щодо насильницької депортації дітей, Офіс Генерального прокурора передав МКС понад 40 томів матеріалів — понад 1000 сторінок.

Водночас речниця російського МЗС Марія Захарова заявила, що рішення Міжнародного кримінального суду про арешт не мають для РФ жодного значення, зокрема з правового погляду.

Читайте також

Наслідки для Росії будуть катастрофічно страшними: Данілов прокоментував рішення МКС щодо арешту Путіна