Наслідки для Росії будуть катастрофічно страшними: Данілов прокоментував рішення МКС щодо арешту Путіна

Секретар Ради національної безпеки й оборони України Олексій Данілов. Getty Images

Рішення Міжнародного кримінального суду про видачу ордера на арешт президента Росії Володимира Путіна матиме наслідки, які будуть катастрофічно страшними для самого Путіна та його найближчого оточення.

Про це в ефірі Суспільного заявив Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.

Він зокрема нагадав, що Міжнародний кримінальний суд має зараз юрисдикцію в 120 країнах, і якщо на території однієї з цих країн з’являться ці люди, які є під кримінальним провадженням цього суду, ці країни мають здійснити відповідні дії.

"Свого часу у 2000 році РФ так само була учасницею Римського статуту, але вона його не ратифікувала, і у 2016 році вони вийшли з цієї угоди. Заяви, що вони не визнають цей суд, що це не матиме для них наслідків..., все це матиме для них наслідки. Це тільки початок тих “чорних лебедів”, які зараз будуть залітати на простори РФ" — наголосив Данілов.

У цьому контексті секретар РНБО нагадав, що Україна вимагає повернення до кордонів 1991 року, відповіді за злочини з боку РФ, компенсації всіх без винятку збитків коштом РФ та подальших гарантій безпеки.

Данілов також зазначив, що найближчим часом буде відбуватися дуже багато цікавих подій, зокрема пов'язаних з Китаєм. Водночас він не відповів на питання щодо розмови голови КНР з президентом Володимиром Зеленським, зауваживши, що цим питанням займаються Офіс президента та МЗС.

Що відомо про видачу міжнародного ордера на арешт Путіна

Міжнародний кримінальний суд у Гаазі 17 березня 2023 року видав міжнародні ордери на арешт президента Росії Володимира Путіна, а також уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Вони є підозрюваними у незаконному примусовому переміщенні українських дітей.

У Генпрокуратурі України, назвали рішення історичним. За словами генпрокурора Андрія Костіна, щодо насильницької депортації дітей, Офіс Генерального прокурора передав МКС понад 40 томів матеріалів — понад 1000 сторінок.

Водночас речниця російського МЗС Марія Захарова заявила, що рішення Міжнародного кримінального суду про арешт не мають для РФ жодного значення, зокрема з правового погляду.