Україна наполягає, аби зернова угода була безстроковою і подовжувалась автоматично на 120 днів — Шмигаль

Важливо
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Фото: УНІАН

Україна наполягає, аби зернова угода була безстроковою і подовжувалась автоматично на 120 днів. Про це, відкриваючи засідання уряду 17 березня, сказав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Такої ж позиції дотримуються Туреччина та ООН, додав глава уряду. За його словами, спроби Росії скоротити терміни продовження угоди – це маніпуляція заради подальшого шантажу та нагнітання глобальної продовольчої кризи.

“Маємо цього не допустити”, — сказав Шмигаль.

Він розповів, що Україна одночасно разом із партнерами наразі докладає зусиль для продовження зернової ініціативи.

“Від початку дії ініціативи нам вдалося експортувати понад 24 млн тонн продовольства. За умов розблокування чорноморських морських шляхів можемо експортувати вдвічі більше”, — сказав Шмигаль.

Україна є однією з ключових ланок світової продовольчої безпеки, додав він.

Термін дії нинішньої угоди завершується 18 березня.

У Мінінфраструктури Суспільному сказали, що не будуть коментувати продовження угоди до 18 березня — дати пролонгації договору. 13 березня Міністр інфраструктури Олександр Кубраков зазначав, що угода передбачає продовження на 120 днів. Росія хоче продовжити угоду на 60 днів.

Що відомо про "Зернову угоду"

22 липня 2022 року у Стамбулі Україна, Туреччина та ООН підписали угоду про розблокування портів та вивезення українського зерна. Таку ж угоду підписала Росія.

29 жовтня 2022 року Російська Федерація заявила, що припиняє участь у "зерновій угоді" підписаній Україною, Росією, Туреччиною та ООН у Стамбулі, яка передбачає розблокування українських портів. Причина — нібито атака кораблів Чорноморського Флоту 29 жовтня вранці.

2 листопада Росія відновила свою участь у "зерновій угоді".

17 листопада угоду продовжили на чотири місяці.

Читайте також

Зернова ініціатива: угода передбачає подовження на 120 днів — речник Генсека ООН