"Гвардія наступу": Польща долучиться до забезпечення бригад медпотребами

Ігор Клименко і Міхал Дворчик, Київ, 13 березня 2023 року. Фото: з сайту МВС України

Польща готова долучитися до забезпечення бригад “Гвардії наступу” медичними потребами. Про це заявив член Ради міністрів Республіки Польща Міхал Дворчик, повідомили у Міністерстві внутрішніх справ України за підсумками зустрічі глави МВС Ігоря Клименка з польською делегацією, яку очолив Дворчик.

Під час візиту польські колеги передали для підрозділів системи МВС індивідуальні аптечки, набори медичної допомоги та турнікети.

“Саме Польща надає нам ту моральну й матеріальну підтримку, яка дозволяє і дозволила нам у перші місяці війни вистояти. Через Польщу надходить 80 % гуманітарної та військової допомоги на територію нашої держави”, — сказав Клименко.

Читайте також: "Гвардія наступу". У МВС пообіцяли не оприлюднювати списки рядових і назвали рівень зарплат

Він зосередив увагу польських партнерів на формуванні восьми спеціальних бригад “Гвардії Наступу” для посилення оборони. Глава МВС пояснив, що новосформовані підрозділи мають пройти відповідну підготовку. Після цього вони братимуть участь у контрнаступі.

“Втім, виникає питання в забезпеченні бригад “Гвардії наступу” необхідним оснащенням та медичними потребами, що є найважливішим компонентом формування та вишколу наших захисників, оскільки врятовані життя наших бійців — найбільша цінність для нас”, — сказав Клименко.

Клименко наголосив, що всі заходи, які на сьогодні вживає міністерство, направлені на те, щоб зупинити окупантів та почати контрнаступ.

Зі свого боку міністр Ради міністрів Республіки Польща Міхал Дворчик повідомив про готовність долучитися до забезпечення бригад “Гвардії наступу” медичними потребами.

“Польща підтримує Україну й буде продовжувати стільки, скільки на це буде потрібно часу та ресурсів”, — сказав Дворчик.

Що відомо про "Гвардію наступу"

Добровольці, які подають анкети на вступ до "Гвардії наступу" мають самі обрати бригаду, у якій хочуть служити. Таких бригад вісім, їх створюють на базі частин, що вже мають бойовий досвід. До складу цих формувань входять військові, які брали участь в бойових діях, зокрема, у деокупації Київщини, Харківщини, Херсонщини.

За словами міністра внутрішніх справ України Ігоря Клименка, формувати "Гвардію наступу" МВС вирішило, зокрема, через велику протяжність лінії фронту та після обговорення із Верховним Головнокомандувачем.

"У нас (у МВС — ред.) є зведені загони, які на війні ще з 2014 року. Хтось із них у свій час звільнився зі служби, хтось проходив службу далі у підрозділах прикордонної служби, нацгвардії або поліції. Після того, як ми на добровільних засадах запропонували створити один чи два підрозділи, зʼявилось багато охочих у всіх службах".

Читайте також

"Гвардія наступу": як, кого і для чого набирають у штурмові бригади

Вибір редакції