Усіх затриманих під час протестів у Грузії, окрім одного, відпустили — МВС країни

. Протестувальник із грузинським прапором біля будівлі парламенту у Тбілісі, 9 березня 2023 року, фото: AP

Станом на вечір 9 березня 132 затриманих під час протестів у Грузії відпустили, одна людина залишається під вартою за звинуваченням у нападі на поліцейського.

Про це повідомляє Міністерство внутрішніх справ Грузії.

Зокрема частину протестувальників було звільнено у зв'язку із закінченням терміну перебування в слідчому ізоляторі, інших були оштрафовані судом.

Відомо, що чоловік 2001 року народження, який залишається під вартою, обвинувачується за статтею 353 Кримінального кодексу Грузії. Йому загрожує позбавлення волі на строк від чотирьох до семи років.

Водночас зазначається, що у МВС триває розслідування "у зв'язку з насильницькими подіями, що сталися 7-8 березня", за статтями 353 і 187 Кримінального кодексу Грузії.

"Проводяться слідчі дії з метою встановлення та затримання осіб, які вчинили напад на поліцейських та вчинили інші насильницькі дії під час акції протесту, що триває біля будівлі парламенту", — додали у відомстві.

Як повідомляють очевидці у соціальних мережах, місцеві вітають рішення влади про звільнення протестувальників, а також про відкликання закону "про іноземних агентів", ухвалення якого спричинило масові протести по всій країні.

Сьогодні 9 березня у Грузії, зокрема у столиці Тбілісі, Кутаїсі та Батумі, проходять вже мирні акції-мітинги.

Що відомо про протести у Грузії

7 березня у Грузії розпочалися масові мирні протести через підтримку парламентом законопроєкту про "іноагентів", ініційованого грузинською партією "Сила народу".

У ніч проти 8 березня спецсили розігнали учасників акції протесту. Силовики повністю зайняли територію, прилеглу до парламенту, застосовуючи водомети та сльозогінний газ. Також відбулися затримання.

До цього президентка Грузії Саломе Зурабішвілі записала відеозвернення у якому підтримала протестувальників проти законопроєкту щодо виявлення "іноземних агентів". Вона пообіцяла накласти вето на документ, ухвалений парламентом у першому читанні.

Протести у Тбілісі, проти ухваленого напередодні у першому читанні закону "про іноземних агентів" які розпочалися у 7 березня відновилися 8 березня. Також поліція 8 березня порушила кримінальну справу за двома статтями Кримінального кодексу: стаття 353 (напад на поліцейського) та стаття 187 (пошкодження чи знищення речей).

Що відомо про "закон про іноагентів"

Закон про "іноагентів" фактично є аналогом закону, ухваленого в Росії. Згідно з документом, ЗМІ та громадським організаціям, які отримують фінансування з-за кордону, надаватимуть статус "агентів іноземного впливу". Реєструвати іноагентів має прокуратура, а не служба держреєстру. Для фізичних осіб за порушення закону передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п'яти років, для юридичних — штраф.

7 березня парламент Грузії прийняв цей закон у першому читанні.

Однак вже зранку 9 березня з парламенту відкликали законопроєкт про "іноагентів".

Читайте також

Україна солідарна із грузинським народом на тлі подій у Тбілісі — МЗС

Ми хочемо, щоб Грузія була в ЄС: Зеленський звернувся до протестувальників

У Грузії під час протестів арештували Надима Хмаладзе, який воював на боці ЗСУ