"Він написаний під диктовку Москви". Президентка Грузії підтримала протестувальників проти закону про "іноагентів"

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі. Офіційний вебсайт президента Грузії

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі записала відеозвернення у якому підтримала протестувальників проти законопроєкту щодо виявлення "іноземних агентів". Вона пообіцяла накласти вето на документ, ухвалений парламентом у першому читанні 7 березня.

"Звертаюся до вас, до тих, хто сьогодні ввечері стоїть на Руставелі, як я стояла сама багато разів. Я поруч із вами, тому що ви представляєте вільну Грузію. Країну, яка належить до вільної Європи і ніхто не зможе її забрати. Цей закон нікому не потрібен, він написаний під диктовку Москви", — сказала Зурабішвілі під час свого звернення до нації.

Вона пообіцяла накласти вето на законопроект.

Що відомо про протести у Грузії

7 березня у Грузії розпочалися масові мирні протести на тлі підтримки парламентом законопроекту про "іноагентів", ініційованого грузинською партією "Сила народу". Поліція почала розганяти учасників акції, застосовуючи водомети та сльозогінний газ. Учасники акції кидали в правоохоронців коктейлі Молотова.

Закон про "іноагентів" фактично є аналогом закону, ухваленого в Росії. Згідно з документом, ЗМІ та громадським організаціям, які отримують фінансування з-за кордону, надаватимуть статус "агентів іноземного впливу". Реєструвати іноагентів має прокуратура, а не служба держреєстру. Для фізичних осіб за порушення закону передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п'яти років, для юридичних — штраф.

7 березня парламент Грузії прийняв цей закон у першому читанні.