Просять посилити відповідальність: Мінкульт прокоментував заяви коміка Щегеля, який виїхав до Туреччини попри повістки

. Фото: facebook.com/a.shchegel

Український стендап-комік Андрій Щегель заявив, що виїхав до Туреччини попри те, що мав три повістки в армію, оскільки вважає себе "вільною людиною". Міністерство культури та інформаційної політики прокоментувало заяви артиста.

Про це Щегель сказав в інтерв'ю журналісту Роману Скрипіну.

"Я не боюсь воєнкомів. Визначаю себе як вільну людину. Зрозумів, що мені тут (в Україні — ред.) некомфортно", — зазначив він.

Комік пояснив, що знайшов спосіб виїхати за межі України та "пожити в комфортній психологічній обстановці", отримавши дозвіл на концертну діяльність в іноземній країні від Мінкульту.

Щегель також додав, що вважає країну "фікцією" та не відчуває докорів сумління через те, що його співвітчизники змушені гинути на фронті.

"Я виходжу з того, що це вибір хлопців — гинути. Я щиро співчуваю кожному, хто вимушений зараз боронити Україну, бо він її любить, і щиро співчуваю Україні, що вона переживає найжахливішу трагедію у своїй історії і, мабуть, у світі зараз", — додав він.

Мінкульт просить посилити відповідальність за порушення правил виїзду

У Міністерстві культури нагадали, що під час воєнного стану та оголошення мобілізації заборонений виїзд з країни чоловіків, громадян України призовного віку, що визначено законодавством.

"До осіб, яким тимчасово надається сприяння у отримання дозволу на перетин кордону та що знаходиться в сфері повноважень МКІП, належать діячі сфери культури та інформації, які мають на меті виїзду захист та популяризацію інтересів держави України на міжнародній арені, з обов’язковим поверненням в країну", — зазначили в Мінкульті.

Там додали, що МКІП сприяє виїздам різних митців, творців, художників, артистів, музикантів, журналістів тощо, які свідомі своєї справи та громадянської позиції, але через подібні випадки, як з Андрієм Щегелем, ситуація для тих, хто дійсно боронить Україну та веде боротьбу на культурному фронті, ускладнюється.

"Зазначена особа, яка порушила надане їй право виїзду за кордон, перебувала в складі групи, якій було надано тимчасовий дозвіл. Дії коміка є неприпустимими в умовах воєнного стану, в час, коли переважна більшість свідомих чоловіків залишаються країні та готові воювати за збереження нашої держави", — підкреслили в міністерстві.

Відтак Мінкульт обіцяє ініціювати спільно з правоохоронними органами посилення відповідальності за порушення правил виїзду та повернення до України чоловіків призовного віку.

"Наразі МКІП підготовлено та подано на затвердження КМУ більш жорсткий порядок отримання дозволів на тимчасовий виїзд за кордон чоловіків призовного віку", — зазначається в дописі.

В міністерстві додали, що ситуацію із порушенням Андрієм Щегелем наданого йому права виїзду з обов’язковим поверненням до України візьмуть під контроль правоохоронці.

"Насамкінець хочемо нагадати, що кожного дня ми робимо вибір — стояти на захисті своєї країни: на лінії вогню, на культурному чи інформаційному фронтах. Цей вибір коштує життя і цей вибір зберігає життя", — підсумували в Мінкульті.

Що відомо про обмеження на виїзд чоловіків за кордон

24 лютого президент Володимир Зеленський оголосив про запровадження воєнного стану по всій Україні. Верховна рада проголосувала за запровадження воєнного стану. Того ж дня офіційний представник Державної прикордонної служби Андрій Демченко у коментарі Суспільному підтвердив, що у зв’язку з агресією Росії та запровадженням воєнного стану на території України починає діяти обмеження на виїзд за кордон чоловіків віком від 18 до 60 років.

7 лютого Верховна Рада продовжила дію воєнного стану та загальної мобілізації на 90 днів із 19 лютого.

Читайте також

Допомога на 400 млн доларів від США, "юридичний Рамштайн", евакуація дітей із зон бойових дій. 374 день війни. Онлайн