На Кіровоградщині за місяць до "Гвардії наступу" записались майже 400 людей

У Кропивницькому центрі надання адмінпослуг військові і поліцейські консультують охочих вступити до "Гвардії наступу". Фото: Суспільне Кропивницький

У Кіровоградській області місяць триває запис до штурмових бригад поліції, Нацгвардії та прикордонної служби в рамках національної кампанії "Гвардія наступу". За місяць проконсультували понад тисячу людей, розповів Суспільному начальник управління з питань цивільного захисту обласної військової адміністрації Володимир Слінченко. Майже 400 з них написали заяви, більше сотні людей пройшли військово-лікарську комісію.

"Гвардія наступу" – це національна кампанія набору добровольців до штурмових бригад, які звільнятимуть окуповані російською армією території України. Формувати бригади почало міністерство внутрішніх справ місяць тому.

У кропивницькому центрі надання адміністративних послуг військові й поліцейські консультують охочих щодня з 8:00 до 19:00. Переважно звертаються люди віком від 30 до 45 років, розповів представник Держприкордонслужби України Володимир Руденко: "Є 18-річні, є жінки, приходять багато тих, кому за 60, дуже хочуть служити. Люди цікавляться бойовою підготовкою – чи буде вона, яка, де проходитиме служба".

Набирають до восьми бригад "Гвардії наступу".

Вступити до таких бригад можуть чоловіки та жінки віком від 18 років. До бригад Нацгвардії беруть добровольців до 58 років, поліції – до 55, прикордонної служби – до 60.

Ті, хто вступлять до "Гвардії наступу", отримають статус військовослужбовця і соціальний пакет Нацгвардії, сказав її представник Євгеній Волошин.

51-річний кропивничанин Сергій Ляшук хоче вступити до штурмової бригади Нацполіції. Зі слів чоловіка, він юрист за освітою, працював в міліції: "Мотивований тим, що країну треба захищати. Звернувся в центр, розповіли, які документи потрібно подати. Я знаю, що будуть фізичні навантаження, готовий до цього".

Скільки людей подали заявки до "Гвардії наступу" за місяць

За словами представника Нацполіції України Сергія Куліша, до штурмової бригади "Лють" подали 316 електронних анкет: "154 пакетів документів надали в повній кількості, 32 з них пройшли конкурсний відбір. 50 поліцейських теж подавали анкети, 30 призначені в бригаду".

Після проходження військово-лікарської комісії та тестування добровольці проходитимуть навчання в тренінгових центрах України та за кордоном.

Формування штурмових бригад триватиме до 1 квітня 2023 року.

Що відомо

Отримати консультацію чи записатися до Гвардії наступу можна у п’яти центрах надання адмінпослуг області: у Кропивницькому, Знам’янці, Олександрії, Новоукраїнці та Голованівську.

Читайте також

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Вибір редакції