Скільки людей подали заявки до "Гвардії наступу" за місяць

Ексклюзивно
Хлопець записується до лав "Гвардії наступу". Фото: Суспільне

24 тисячі 235 українців вже подали заявки на вступ до штурмових бригад "Гвардії наступу", які з 1 лютого почало формувати Міністерство внутрішніх справ України.

Про це повідомили у Департаменті комунікації МВС у відповідь на офіційний запит журналістки Суспільного.

Зокрема, до шести бригад Національної гвардії України подано 11 868 анкет. До бригади Національної поліції України надійшло 8 345 заявок. І до бригади Державної прикордонної служби України поступило 4 022 анкет.

Що відомо про "Гвардію наступу"

Добровольці, які подають анкети на вступ до "Гвардії наступу" мають самі обрати бригаду, у якій хочуть служити. Таких бригад вісім, їх створюють на базі частин, що вже мають бойовий досвід. До складу цих формувань входять військові, які брали участь в бойових діях, зокрема, у деокупації Київщини, Харківщини, Херсонщини.

За словами міністра внутрішніх справ України Ігоря Клименка, формувати "Гвардію наступу" МВС вирішило, зокрема, через велику протяжність лінії фронту та після обговорення із Верховним Головнокомандувачем.

"У нас (у МВС — ред.) є зведені загони, які на війні ще з 2014 року. Хтось із них у свій час звільнився зі служби, хтось проходив службу далі у підрозділах прикордонної служби, нацгвардії або поліції. Після того, як ми на добровільних засадах запропонували створити один чи два підрозділи, зʼявилось багато охочих у всіх службах".

Бригади та напрямки

Ядро підрозділу будь-якої бригади буде складатися із діючих військовослужбовців та поліцейських, говорить Клименко.

Від Національної гвардії України набирають добровольців у шість підрозділів:

  • Бригада "Азов";
  • 1-ша президентська бригада оперативного призначення "Буревій". Особовий склад цього підрозділу з 24 лютого обороняє Київ та воює на сході країни;
  • 3-тя бригада оперативного призначення "Спартан". Разом з підрозділами ЗСУ вони продовжують боронити Харків та область, частину Луганської та Донецької областей;
  • 4-та бригада оперативного призначення "Рубіж". У складі бригади є військові, які прийняли бій з російськими десантниками в Гостомелі на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну;
  • 14-та бригада оперативного призначення "Червона калина". Вона братиме участь у наступальних операціях на Сході;
  • 15 бригада оперативного призначення "Кар-Даг". Братиме участь у звільненні Півдня — півострова Крим та Херсонщини.

Також від Державної прикордонної служби формують 15-ий мобільний прикордонний загін Держприкордонслужби України "Сталевий кордон", а від Нацполіції об'єднану штурмову бригаду "Лють".

Етапи вступу до лав "Гвардії наступу"

Перший етап — подання заяви. Зробити це можна у Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП). Перелік адрес — тут. Також, можна подати онлайн заяву на сайті "Гвардії наступу". Крім того, бажаючі також можуть подати анкету у місцях дислокації підрозділів.

Другий етап — кандидату потрібно пройти військово-лікарську комісію в медичних підрозділах системи МВС, скласти психологічне тестування та певні фізичні нормативи, а після цього пройти відповідне навчання.

Період підготовки кандидатів триватиме 2-4 місяці.

Формування восьми штурмових бригад "Гвардії наступу" триватиме до 1 квітня 2023 року.

Читайте також

"Гвардія наступу": як, кого і для чого набирають у штурмові бригади

Клименко розповів, кого не візьмуть до "Гвардії наступу"

Вибір редакції