Українська правозахисниця, ЛГБТ-активістка та голова громадської організації "Інсайт" Олена Шевченко стала однією з 12 "Жінок року" за версією американського журналу TIME.
Як зазначається у матеріалі видання, жінка допомогає під час війни одній з найвразливіших верств населення: представникам ЛГБТ-спільноти, купуючи для людей різні необхідні речі від аптечок до гормональних препаратів.
За оцінками "Інсайту", у 2022 році Олена Шевченко та її колеги зібрали волонтерської допомоги на понад 400 тисяч доларів від різних донорів та кампаній.
"Треба нагадувати людям, що жінки – це не люди, яким просто потрібно народжувати нових солдатів і піклуватися про наших героїв", — сказала активістка у коментарі TIME.
Читайте також: Як і скільки військові порушували права ЛГБТ-людей минулого року — звіт правозахисників
Шевченко також зазначила, що для неї — велика честь отримати премію "Жінка року" від Time.
"Бути у цьому списку важлива перемога та визнання для України! Пишаюся бути в одному списку з Кейт Бланшет, Меган Рапино, Анжелою Бассет та іншими видатними жінками. Я присвячую цю перемогу усім невидимим жінкам України, які роблять неможливе, наближаючи нашу перемогу", — написала активістка у Facebook.
Раніше Зеленський і Дух України стали "людиною року" за версією журналу Time.
Що відомо про активістку Олену Шевченко
Олена Шевченко — українська громадська активістка, правозахисниця, феміністка, ЛГБТ-активістка, наразі є головою громадської організації "Інсайт"Інсайт — українська ЛГБТКІ організація. На відміну від більшості українських ЛГБТ-організацій, орієнтованих на роботу з чоловіками-геями та ЧСЧ, пріоритетом Інсайту є надання допомоги лесбійкам, бісексуальним жінкам, трансгендерним, інтерсекс та квір людям. Інсайт — одна з небагатьох громадських організацій в Україні, котрі працюють з трансгендерними людьми..
Також Шевченко є членкинею правління міжнародної організації ILGA World та ініціаторкою створення лесбійської міжнародної мережі "EL*C".
У 2022 році Олена Шевченко ініціювала проведення першого відкритого феміністичного маршу в Україні. Наразі марш став щорічною подією, яка відбувається 8 березня у різних регіонах України.
Читайте також
"Ми також робимо внесок у перемогу": у Києві представники ЛГБТ-спільноти провели виставку
Конгрес США схвалив законопроєкт про визнання одностатевих шлюбів. Документ передали на підпис Байдену
"Камінг-аут — це вічний процес". Історії ЛГБТ-українців, які відкрилися перед суспільством
"Будь-яка аргументація про те, що ЛГБТК+ не захищають Україну виглядає смішно". Історія Бориса Хмілевського