Найбільший виробник військової електроніки в Європі розширює штат через стрімке збільшення замовлень

ЗРК SAMP-T Mamba. Фото: Міноборони Франції

Компанія Thales, яка є найбільшим виробником військової електроніки в Європі, планує найняти 12 тисяч працівників через стрімке зростання замовлень.

Як повідомляє Reuters, про це заявив генеральний директор Патріс Кейн в інтерв’ю французькому тижневику Le Journal du Dimanche.

"Французька оборонна та технологічна група Thales планує найняти 12 000 нових співробітників цього року через високий попит на її асортимент", — йдеться у повідомленні.

Кейн сказав, що напрямки діяльності фірми, серед яких оборона та безпека, аеронавтика та космос, ідентифікація та цифрова безпека, стрімко розвивається.

"Компанія є відображенням її ринків, на яких спостерігається динамічне зростання, а потреби зростають у всіх сферах нашої діяльності", — сказав він.

За його словами, за останні вісім років Thales, штат яких складає 80 000 осіб, з яких 40 000 у Франції, набирав від 5 000 до 8 000 людей на рік і що минулого року вона найняла 11 500 нових співробітників.

Серед іншого, Thales бере участь у виготовленні систем протиповітряної оборони SAMP/T, яку незабаром має отримати Україна від Італії та Франції.

Що відомо про передачу Україні ЗРК SAMP/T

28 січня стало відомо, що Франція та Італія готуються передати Україні комплекс протиповітряної оборони SAMP-T і домовилися закупити 700 зенітних ракет Aster-30 для нього. Раніше міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні заявив, що Італія та Франція завершують підготовку до відправлення Україні системи протиповітряної оборони SAMP-T. Італійське видання RID 13 січня повідомляло, що уряд Італії планує надати Україні ЗРК SAMP/T, також відомі як Mamba, і додало, що "зелене світло" з’явилось за волею прем'єрки Мелоні.

Протягом двох тижнів проблема залишалась відкритою через небажання передавати ЗРК з боку сектору оборони та військових, враховуючи, що Сухопутні війська Італії мають на озброєнні лише 5 батарей SAMP/T, зауважують журналісти. При цьому що одна з них наразі розгорнута у Кувейті в рамках операції Inherent Resolve. Відповідно до інформації RID, на рішення Мелоні могло вплинути прохання президента США Байдена.

Та на початку лютого 2023 року міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні заявив, що SAMP/T мають запрацювати на передовій в Україні протягом наступних двох місяців. 10 лютого прем’єрка Італії Джорджа Мелоні також підтвердила відправку Україні систем SAMP/T

SAMP/T – зенітний ракетний комплекс далекої дії, який розробив європейський консорціум Eurosam (MBDA Italy, MBDA France, Thales). Система може знищувати аеродинамічні цілі на відстані до 150 км на висоті до 25 км. Також комплекс здатний боротися з балістичними ракетами на відстані і висоті до 25 км.

ЗРК побудований на основі французької твердопаливної зенітної ракети Aster-30. Швидкість ракети – 4,5М (1400 м/с). Вага бойової частини – 20 кг, стартова маса – 450 кг.

SAMP/T стоїть на озброєнні Італії, Франції та Сінгапуру.

Читайте також

Можуть збивати балістичні ракети: Ігнат розповів про ЗРК SAMP-T

Спроби наступу РФ, день спротиву окупації Криму. 368 день війни. Онлайн

Вибір редакції