Хорватія передасть Україні 14 гелікоптерів

Фото: Cropix

Хорватія передасть Україні 14 транспортних гелікоптерів, серед яких — 12 Мі-8МТВ-1 і два Мі-8T.

Про це повідомляє Jutarnji.

"Хорватія розпочала операцію з відправлення в Україну 14 транспортних вертольотів. Дванадцять гелікоптерів Мі-8МТВ-1 та два вертольоти Мі-8Т були виведені зі складу Збройних сил, і почалася підготовка до їх транспортування", — йдеться у повідомленні.

За інформацією видання, наразі кілька гелікоптерів перебувають на території Авіаційно-технічного центру у Великій Гориці, де його співробітники проводять усі необхідні технічні приготування. Деякі вертольоти знаходяться в ангарах, два наразі перебувають за межами центру.

"Серед іншого, з гелікоптерів видаляються всі наявні маркування, за необхідності замінюється використаний матеріал, доливається масло тощо. Через брак місця в Авіаційно-технічному центру гелікоптери, що залишилися, знаходяться у військовій частині аеропорту Плесо та в Лучках", — пишуть журналісти.

Очікується, що гелікоптери будуть готові до транспортування приблизно за десять днів. За інформацією видання, при цьому сім гелікоптерів будуть частково розібрані та транспортовані наземним транспортом, а решта сім полетять до Польщі.

"Усі 14 гелікоптерів будуть передані до Польщі, звідки їх відправлять до України. Передбачається, що вертольоти з більшими ресурсами полетять до Польщі, а ті, що мають менші ресурси, будуть переправлені наземним транспортом", — зазначається в дописі.

Після відправлення цих гелікоптерів в Україну ВПС Хорватії матимуть у своєму розпорядженні десять транспортних вертольотів Мі-171Ш та чотири гелікоптери Black Hawk.

Читайте також

Китай може надати РФ безпілотники, вступ України до НАТО розглядатимуть після війни. 368 день війни. Онлайн

Вибір редакції