Путін: "Російсько-китайські відносини виходять на нові рубежі"

. Президент РФ Володимир Путін і головний дипломат КНР Ван Ї в Кремлі в Москві, 22 лютого 2023 року. Фото: AP

Президент Росії Володимир Путін заявив у середу, 22 лютого, що російсько-китайські відносини виходять на "нові рубежі”. Про це Путін сказав під час зустрічі у Кремлі з головою комісії з закордонних справ Ван Ї, пише СNN.

"Російсько-китайські відносини розвиваються так, як ми планували в попередні роки. Все рухається вперед, розвивається, і ми виходимо на нові рубежі", — сказав президент РФ.

Він додав, що зараз міжнародні відносини “складні і стали більш напруженими". Говорячи про торгівлю, Путін сказав, що "співпраця на міжнародній арені між Російською Федерацією і Китайською Народною Республікою дуже важлива для стабілізації міжнародної обстановки".

Як передають “РИА Новости”, на зустрічі з Путіним Ван Ї заявив, що відносини Москви і Пекіна не піддаються тиску третіх сторін.

"Наші відносини не спрямовані на треті країни, не схильні до тиску третіх сторін. У нас є міцний фундамент і в економіці, і в політиці, і в культурі", — заявив Ван Ї.

Глава канцелярії комісії ЦК КПК у закордонних справах Ван Ї прибув з візитом до Москви ввечері у неділю, 19 лютого. 21 лютого головний дипломат Китаю Ван Ї зустрівся з секретарем Ради безпеки РФ Миколою Патрушевим. Візит до Москви — це фінальний пункт його європейського турне, що завершується 22 лютого. Перед тим Ван Ї побував на Мюнхенській безпековій конференції.

Як пише СNN, на Заході уважно стежили за поїздкою до Москви китайського дипломата на тлі побоювань, що близькість між двома країнами може вплинути на війну в Україн. Хоча Китай заявляє про свою неупередженість щодо російського вторгнення в Україну, він відмовився засудити Москву і повторює тези Кремля, що звинувачує НАТО у провокуванні конфлікту, відзначає CNN.

Китай і війна Росії проти України

Китай не засудив Росію за повномасштабне вторгнення в Україну.

Китайська влада обережно коментує війну: з одного боку, вони не підтримали Росію, коли ООН голосувала за резолюцію із засудженням вторгнення РФ в Україну, але з іншого — не стали виступати проти вторгнення. Також Китай неодноразово закликав влади України і РФ до мирного врегулювання конфлікту.

Китай також пообіцяв представити своє бачення політичного врегулювання війни Росії проти України. Про це під час Мюнхенської конференції з безпеки заявив Ван Ї, голова комісії з закордонних справ Китаю.

"На річницю (повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого — ред. ) ми опублікуємо документ з нашою позицією, політичне рішення, щодо української кризи... Щодо проблеми України у нас позиція одна — ми підтримуємо розмови про мир. Ми на стороні миру і діалогу", — сказав він.

За словами Ї, Китай схвильований "розмахом кризи в Україні" і китайська сторона намагалась врегулювати ситуацію після повномасштабного вторгнення Росії в Україну рік тому.

Читайте також

Китай анонсував свій мирний план до 24 лютого