Китай закликав Україну і РФ до мирних переговорів

. Китай. Фото: Unsplash

Постійний представник Китаю при Організації Об’єднаних Націй Генг Шуанг на засіданні Ради безпеки ООН вкотре закликав провести мирні перемовини між Україною та Російською Федерацією.

Про це повідомляє платформа Управління ООН із координації гуманітарних питань.

"Генг Шуанг висловив стурбованість тим, що конфлікт в Україні призвів до постійних нападів на цивільні об'єкти та неухильного зростання кількості жертв серед цивільного населення та переміщених осіб", — йдеться у повідомленні.

При цьому дипломат закликав Росію та Україну виявляти стриманість, уникати дій, що загострюють конфронтацію, та не допускати виходу ускладнень з-під контролю

"У конфлікті та на війні немає переможця, і діалог та переговори — єдиний шлях уперед", — наголосив Генг Шуанг.

Він також закликав міжнародну спільноту зосередитись на допомозі Україні у відновленні інфраструктури, пошкодженої внаслідок російських обстрілів.

Що відомо

  • 23 листопада Європарламент визнав Росію державою-спонсором тероризму та державою, яка застосовує засоби тероризму.
  • Відразу після цього Росія завдала чергового масованого удару по інфраструктурі України. Без світла опинилася більша частина країни.
  • Невдовзі президентка Європарламенту Роберта Мецола заявила, що сайт ЄП зазнав потужної кібератаки після того, як визнав Росію державою-спонсором тероризму.
  • Президент Володимир Зеленський доручив послу України в ООН звернутися із запитом щодо невідкладного скликання Радбезу через ракетний удар Росії по українських містах.
  • Володимир Зеленський ввечері 23 листопада виступив перед Радою Безпеки ООН, що була скликана на запит України у зв'язку з масованим ракетним ударом Росії по українських містах, запропонувавши резолюцію щодо засудження енергетичного терору Росії
  • Виступаючи перед Радою Безпеки ООН, Зеленський закликав виключити Росію з організації, адже РФ є терористичною державою, а її право вето — це нонсенс.

Читайте також

Радбез ООН зібрався через обстріли РФ, Україна відновлює енергетичні об'єкти. 274 день війни. Онлайн