У Житомирі готують до виписки пацієнтів, які брали участь у першій операції з пересадки нирки

Суспільне Житомир

У Обласній клінічній лікарні ім. О.Ф.Гербачевського в Житомирі готуються виписувати пацієнтів, які брали участь у першій в області операції з пересадки нирки. Стан пацієнтів задовільний.

Про це Суспільному розповів лікар-трансплантолог Анатолій Матвійчук. За його словами, після операції батько та син в одній палаті спільно проходять реабілітацію.

"Я дякую всьому колективу за ту роботу, яка проведена, – каже Анатолій Матвійчук. – На даний момент все стабільно, ми контролюємо аналізи, нирка працює, післяопераційний період проходить успішно. Стан пацієнтів стабільний, готуємо їх до виписки".

Суспільне Житомир

Операція коштувала понад 300 тисяч гривень, її проводили за гроші обласної лікарні. Міністерство охорони здоров'я відшкодувало вартість операції.

"Ці гроші надійшли на рахунки обласної лікарні, там 367 тисяч гривень, – говорить директор Обласної клінічної лікарні Богдан Леськів. – Крім того, в нас уже є інформація, що Міністерство охорони здоров'я розглядає питання, щоб вартість цієї операції була піднята вдвічі, тобто до 678 тисяч, ця вартість буде відшкодовуватися. Ми плануємо на базі нашої обласної лікарні проводити два напрямки трансплантації – це трансплантація нирки та трансплантація серця".

Богдан Леськів. Суспільне Житомир

Операцію з пересадки в обласній лікарні провели 11 днів тому. Нирку Олександра Ткачука пересадили його сину Андрію. Чоловік каже, що погодився на операцію, щоб врятувати сину життя.

"Пройшли комісію, впевнилися в усьому. З нами працювали лікарі і все було чудово. Операція пройшла успішно, легко, все було нормально", - сказав донор нирки Олександр Ткачук.

Олександр Ткачук. Суспільне Житомир

Андрій Ткачук, якому пересадили нирку, розповідає, що почуває себе добре.

"Дякую батьку за те, що він пожертвував собою. Почуваю себе нормально, задоволений та радий. Дякую нашим лікарям за те, що вони в нас такі є", – каже Андрій Ткачук.

Андрій Ткачук. Суспільне Житомир

Операція тривала майже чотири години, протягом цього часу під операційною на Андрія чекала його дружина Євгенія.

Євгенія Ткачук. Суспільне Житомир

"Із дев'ятої години і до третьої ми сиділи під дверима операційної, потім нас на кілька секунд впустив лікар, щоб ми на них подивилися. Батько молодець, пожертвував для сина нирку, справжній молодець", – сказала Євгенія Ткачук.

Автор: Сергій Косюченко

Оператор: Віктор Підвисоцький