Перша на Житомирщині трансплантація: пацієнт розповів, як проходить процес реабілітації

Житомир Суспільне

Андрій Ткачук, якому в Житомирській обласній клінічній лікарні імені О. Ф. Гербачевського в червні 2021 року пересадили донорську нирку його батька, розповів Суспільному, як проходить процес реабілітації.

29 липня Андрій Ткачук приїхав до обласної клінічної лікарні на плановий огляд. Каже, що зараз почувається добре. Стан батька, нирку котрого йому пересадили, за словами Андрія, теж покращився.

"Набагато краще самопочуття – веселіший, бадьоріший, не такий безсилий. Про наших лікарів нічого поганого не можу сказати – велика їм подяка, що у нас на Житомирщині з'явилася можливість робити пересадки", – говорить чоловік.

Житомир Суспільне

Аналізи у Андрія нормальні, єдине – йому треба періодично спостерігатися на імуносупресію, каже завідувач кардіохірургічним відділенням Житомирської обласної клінічної лікарні Анатолій Матвійчук. Саме він разом з колегами з Києва робив першу в Житомирській області операцію з пересадки нирки.

"Все добре, на даний момент все планово. Далі пацієнт буде спостерігатися диспансерно. Потреба у таких трансплантаціях у нас наразі дуже велика", – розповів Анатолій Матвійчук.

Анатолій Матвійчук. Житомир Суспільне

Житомир Суспільне

Житомир Суспільне

Богдан Леськів. Житомир Суспільне

За словами генерального директора обласної лікарні імені О. Ф. Гербачевського Богдана Леськіва, зараз формується реєстр жителів області, які потребують операції не тільки з пересадки нирки, а й серця.

"Ця операція – не одноразова акція. Це початок планомірної роботи. Зараз ми формуємо реєстр пацієнтів, які потребують трансплантації серця і нирки. На стадії обстеження – два пацієнта. Наступного тижня плануємо запросити київських колег для обговорення оргпитань. Фінансування вистачить. Тиждень тому Міністерство охорони здоров'я вдвічі підняло вартість відшкодування таких операцій", – каже Богдан Леськів і додає, що гроші за операцію, яку зробили Андрію Ткачуку, – а це 360 тисяч гривень – мінохорони здоров'я лікарні вже відшкодувало. За наступні операції з трансплантології сума відшкодування збільшиться вдвічі і складатиме 700 тисяч гривень. Пацієнтам її робитимуть безкоштовно.

Що відомо

  • 14 травня 2021 року в Житомирській обласній клінічній лікарні імені О. Ф. Гербачевського під час конференції розповіли про підготовку до першої пересадки органів у лікарні.
  • 21 червня у Житомирі в обласній клінічній лікарні імені О.Ф. Гербачевського вперше провели операцію з трансплантації нирки.
  • Лікарі розповіли, що операція пройшла успішно, стан обох пацієнтів стабільний.
  • На початку липня обох пацієнтів готували до виписки.