У США кажуть, що не надсилатимуть Україні ракетні комплекси ATACMS. Яку причину назвали

Випробування оперативно-тактичного ракетного комплексу ATACMS у США, 14 грудня 2021 року, фото: AP

В адміністрації президента Сполучених Штатів Джо Байдена заявили, що не надаватимуть Україні оперативно-тактичні ракетні комплекси ATACMS, адже у США немає їх достатньої кількості.

Про це повідомляє видання Politico із посиланням на власні джерела.

Зазначається, що під час останніх зустрічей у Пентагоні офіційні особи США повідомили представникам Києва, що у країні немає запасних армійських тактичних ракетних систем.

За словами чотирьох людей, близьких до перемовин, передача ATACMS на поле бою у Східній Європі зменшила б запаси Америки та зашкодила б готовності армії США до майбутньої боротьби.

Як пише Politico, занепокоєння через власну боєздатність є однією причиною, з якої США не надсилатимуть Україні ракети великої дальності. Іншою причиною лишається те, що Сполучені Штати занепокоєні можливістю України атакувати російську території за допомогою таких ракет.

Раніше, 23 січня, голова комітету із закордонних справ Палати представників Конгресу США республіканець Майкл Маккол в інтерв'ю ABC News заявив, що Сполученим Штатам необхідно відправити в Україну оперативно-тактичні балістичні ракети ATACMS дальнього радіуса дії.

2 лютого голова Міноборони України Олексій Резніков заявив, що Україна не завдаватиме ударів по території Росії із використанням ракет великої дальності, якщо західні союзники передадуть таку зброю Силам оборони.

Що відомо про ракети ATACMS

ATACMS (Army Tactical Missile System) — це американський оперативно-тактичний ракетний комплекс із балістичною ракетою, які виробляє компанія Lockheed Martin. Армійський тактичний ракетний комплекс в залежності від модифікації вражає цілі на відстані від 165 до 300 кілометрів, пише виробник.

Це клас ракет "земля-земля", тобто запускаються з землі та вражають наземні цілі. ATACMS не тільки далекобійні, а й високоточні.

Проте головне, що для запуску ракет призначені пускові установки М142 HIMARS та M270 MLRS, які Україна використовує у захисті території від Росії.

Читайте також "Учасники" операції "Буря в пустелі". Що таке ракети ATACMS і яка зброя ними стріляє