Зараз в Україні немає проблем з роботою терміналів Starlink — Федоров

. Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, фото: Єлизавета Серватинська / Суспільне

Декілька місяців тому були проблеми у роботі Starlink, однак вже зараз в Україні не спостерігається проблем з роботою терміналів. Про це Суспільному повідомив віцепрем'єр-міністр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, коментуючи інформацію про те, що Space X обмежила використання Україною супутникового інтернету.

"Дійсно, декілька місяців тому були зміни в функціонуванні geofencing. Зараз в Україні не спостерігається проблем з роботою терміналів Starlink. Сьогодні ми отримали перші кілька тисяч Starlink в рамках нової партії з 10 тисяч терміналів від уряду Німеччини", — сказав він.

За словами міністра, "Старлінки" допомагають рятувати тисячі життів.

"Енергетична інфраструктура продовжує працювати завдяки Старлінкам. Лікарі проводять складні операції завдяки супутниковому звʼязку. По всій країні розгорнуті тисячі Пунктів Незламності з терміналами Starlink", — зазначив Федоров.

Він наголосив, що вклад компанії SpaceX в українську перемогу становить 100 мільйонів доларів.

"Ілон Маск є одним з найбільших приватних донорів майбутньої перемоги України. Вклад компанії SpaceX, за нашими оцінками, це більше, ніж 100 мільйонів доларів. Сподіваємося, на подальшу стабільну роботу Starlink в Україні", — сказав міністр.

Раніше стало відомо, що американська компанія бізнесмена Ілона Маска Space X обмежила використання Україною супутникового інтернету Starlink. Президентка і головна операційна директорка SpaceX Гвінн Шотвелл на конференції у Вашингтоні зазначила, що ЗСУ не повинні використовувати Starlink як зброю, зокрема керувати за допомогою системи дронами.

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк, закликав компанію визначитися на чиєму вона боці у війни Росії та України.

Що відомо про роботу систем Starlink в Україні

Система Starlink, якою володіє компанія Ілона Маска SpaceX, може надавати доступ до високошвидкісного інтернету у віддалених місцях. В Україні інтернет Ілона Маска можна використовувати в цивільних та військових цілях.

28 лютого 2022 року до України прибула перша партія станцій супутникового Інтернету Starlink, а вже 19 квітня Starlink розпочав роботу над відкриттям представництва в Україні, повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

20 квітня в Україні скасували обмеження на користування інтернетом через термінали Starlink для всіх громадян та юридичних осіб. На період воєнного стану термінали можуть використовувати всі охочі.

14 жовтня 2022 року стало відомо, що компанія Ілона Маска SpaceX попередила Пентагон, що може припинити фінансування надання супутникового зв'язку Starlink в Україні, якщо відомство відмовиться виплачувати десятки мільйонів доларів на місяць. В Офісі президента України зазначили, що Україна знайде рішення, щоб супутниковий зв'язок працював і надалі.

Також Маск заявляв, що Росія "активно намагається вбити" систему супутникового інтернету Starlink в Україні.

Натомість вже 15 жовтня Ілон Маск після низки заяв щодо припинення фінансування систем Starlink в Україні змінив свою позицію, заявивши, що готовий допомагати безкоштовно попри збитки.

До цього газета Financial Times з посиланням на українських високопосадовців написала, що українські військовослужбовці повідомили 7 жовтня про проблеми у роботі системи супутникового інтернету Starlink в зоні бойових дій на сході Харківської області, а також на Донеччині та Луганщині.