Канада запровадила санкції проти російських медіа та артистів

. Фото: Unsplash / Lewis Parsons

Канада запровадила санкції проти 38 фізичних та 16 юридичних осіб, пов'язаних з російськими медіа. Про це заявила міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі повідомляє пресслужба уряду Канади.

"Російські дезінформаційні операції залучили знаменитостей і так звані новинні організації, які повторюють тези Кремля і намагаються виправдати звірства, що відбуваються по всій Україні. Саме тому Канада запроваджує санкції проти 38 фізичних та 16 юридичних осіб, причетних до поширення російської дезінформації та пропаганди", — заявила вона.

До "чорного" списку, зокрема, увійшли: державні медіа "Россия сегодня", "РИА Новости", "ПРАЙМ", "ИноСМИ", "ТОК", "КОТ", "Baltnews", "Украина.ру", "Социальный навигатор" та "Арктика.ру"; United World International і Фонд боротьби з репресіями, низка акторів, пов'язаних з Євгеном Пригожиним, засновником і власником ПВК "Вагнера".

Під санкції потрапили співаки та актори: Олег Газманов, Олександр Маршал, Поліна Гагаріна, Михайло Боярський, Микола Басков, Діма Білан, Микола Расторгуєв, Надія Бабкіна, Олександр Буйнов, Дана Борисова, Ірина Аллегрова, Лариса Доліна, Дмитро Дюжев, Михайло Галустян, Вікторія Дайнеко.

"Не можна допустити, щоб культурні ікони та медіа-організації вільно використовували свій статус для просування брехні та невиправданої підтримки путінської війни", — додала Жолі.

Як Канада допомагає Україні у війні проти Росії

На початку грудня Канада ввела санкції проти Росії, Ірану та М'янми через ймовірні порушення прав людини урядами цих країн. Серед представників РФ під санкції потрапили 33 чинних або колишніх високопосадовців Росії та шести організацій, причетних до ймовірних систематичних порушень прав росіян, які протестували проти вторгнення в Україну.

Канада також разом із Нідерландами 7 грудня подали спільну заяву про вступ у справу, порушену Україною проти Росії в Міжнародному суді ООН.

У листопаді Канада оголосила про виділення Україні додаткової військової допомоги у розмірі 500 мільйонів доларів. 2 грудня Канада відправила в Україну 500 одиниць зимового одягу для українських військових та планує відправити 40 броньованих машин бойової підтримки.

Читайте також

У Канаді $500 млн облігацій на підтримку України розкупили за день. Куди підуть гроші

Канада продовжила терміни навчання для українських військових