У Канаді $500 млн облігацій на підтримку України розкупили за день. Куди підуть гроші

Торонто, Канада. Фото: Getty Images

Канада завершила випуск своїх державних облігацій, кошти від продажу яких будуть передані Україні. Облігації були випущені на ринок 29 листопада і розкуплені за добу.

Як заявили у міністерстві фінансів Канади, уряд "успішно завершив випуск п’ятирічних облігацій “Суверенітет України” обсягом 500 млн доларів".

"Отримані кошти допоможуть уряду України продовжити надавати важливі послуги українцям цієї зими, виплачуючи пенсії, закуповуючи пальне та відновлюючи енергетичну інфраструктуру", — йдеться у поширеному повідомленні.

Зазначається, що більшість інвесторів у ці облігації — з Канади, й майже 10% (трохи менше 50 млн дол.) придбали фізичні особи.

"Загалом до переліку інвесторів входить широке коло внутрішніх та міжнародних інституційних інвесторів, різних рівнів урядів та іноземних офіційних установ, таких як центробанки", — зауважили у канадському мінфіні.

Кошти підуть у державний бюджет України

"Канада успішно завершила розміщення спеціальних облігацій – облігацій суверенної підтримки України. Обсяг – 500 мільйонів канадських доларів. Фактично Канада бере цей борг на себе, щоб допомогти нашій державі. Кошти підуть у державний бюджет України. Дякую нашим канадським друзям і особисто пану Джастіну Трюдо і пані Христі Фріланд за цей прояв канадського лідерства", — додав президент Зеленський у вечірньому зверненні.

Після перемовин із Україною отримані від продажу облігацій кошти направлять на спецрахунок МВФ.

Загалом цього року Канада вже надала Україні фінансову підтримку на 2,5 млрд дол., це є одним із найвищих показників у світі в перерахунку на душу населення. Ще 2,5 млрд дол. Канада надала у вигляді військової, гуманітарної та іншої допомоги.

Читайте також: Як купити військові облігації в Україні