90 секунд до глобальної катастрофи: Годинник Судного дня перевели ще ближче до опівночі

Годинник Судного дня перевели на 10 секунд ближче до опівночі, 24 січня 2023 року, фото: AP

24 січня 2023 року так званий Годинник Судного дня перевели ще на 10 вперед: стрілка зупинилася за 90 секунд від опівночі, що означає "час безпрецедентної небезпеки" для людства, зокрема через війну в Україні.

Про це повідомляє Sky News.

"Тонко завуальовані погрози Росії застосувати ядерну зброю нагадують світу, що ескалація конфлікту є жахливим ризиком. Ймовірність того, що конфлікт може вийти з-під чийогось контролю, залишається високою", — заявили члени ради директорів видання Bulletin of the Atomic Scientists, які ухвалювали рішення про переведення годинника.

Там також зазначили, що загрозу становлять розширення своїх ядерних можливостей Китаєм, випробування ракет середньої та великої дальності Північною Кореєю, збільшення потужностей Ірану зі збагачення ураном та розвиток Індією свого ядерного арсеналу.

Іншими факторами, які вплинули на рішення про переміщення годинника вперед, є кліматична криза та викиди вуглекислого газу, зростання біологічних загроз, таких як COVID-19, а також дезінформація.

Читайте також: ЄС погодив реформування системи торгівлі викидами парникових газів

Що відомо про проєкт "Годинник Судного дня"

90 секунд до глобальної катастрофи: Годинник Судного дня перевели ще ближче до опівночі. Годинник Судного дня перевели на 10 секунд ближче до опівночі, 24 січня 2023 року, фото: AP

Проєкт "Годинник Судного дня" з 1947 року веде американський журнал Bulletin of the Atomic Scientists. Годинник показує символічний час, що відокремлює людство від дня глобальної рукотворної катастрофи (час до півночі). Рішення про переведення стрілок приймає рада директорів журналу і залучених експертів, у тому числі 18 лауреатів Нобелівської премії. Годинник міститься у Чикаго.

За увесь час ведення подібних вимірів з 1947 року Годинник Судного дня переводився 25 разів: зокрема після випробування атомної бомби в СРСР у 1949 році, після краху соціалістичної системи 1990 року, терактів у США 11 вересня 2001 року тощо.