Загроза нового наступу РФ є реальною: Кулеба і Резніков закликали партнерів збільшити допомогу Україні

. Російські військові беруть участь у навчаннях на території Білорусі, 8 грудня 2022 року. Скріншот з відео МО РФ

Станом на початок 2023 року Росія активізувала спроби наступу на сході України, при цьому загроза нового масштабного вторгнення російських військ є цілком реальною, відтак Сили оборони потребують збільшення підтримки від західних союзників.

Про це йдеться у спільній заяві міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби та міністра оборони України Олексія Резнікова щодо нагальності посилення оборонних спроможностей України.

Зокрема, міністри підкреслили, що злочинна агресія Росії проти України залишається найбільш серйозною загрозою для міжнародної безпеки, а також становить особливо гостру небезпеку для євроатлантичної спільноти, зокрема й з огляду на неприховані цілі Росії зруйнувати європейський безпековий порядок. Також російська агресія спричинила серйозні наслідки для багатьох держав Африки, Азії та інших континентів, спровокувавши загрозу глобальної продовольчої кризи та ускладнивши міжнародну торгівлю.

"Росія не змінила своїх цілей щодо України, які полягають у руйнуванні однієї з найбільших держав в Європі та знищенні 45-мільйонного Українського народу. Росія супроводжує свою агресію численними воєнними злочинами та злочинами проти людяності, зокрема й свідомими вбивствами цивільного населення, масованими ракетними обстрілами мирних українських міст, цілеспрямованим нищенням цивільної інфраструктури", — йдеться у заяві.

Очільники МЗС та Міноборони зазначили, що Україна переконливо довела свою здатність зупинити державу-агресора, наголосивши, що зміцнення оборонної спроможності України пришвидшить кінець цій війні. Міністри визнали, що західні партнери дуже багато зробили для зміцнення оборонного потенціалу України, однак підкреслили, що загроза з боку Росії лише посилюється.

"Проте Росія ще зберігає значну перевагу у кількості військ, озброєнь та військової техніки. Російські війська продовжують наступальні дії на сході України. Кремль налаштований на подальшу активізацію бойових дій. Спроба реваншу Росії за її невдачі у війні проти України, зокрема й загроза нового повномасштабного наступу російських сил є дуже реальною".

Міністри звернулись до всіх держав-партнерів, які вже надавали військову допомогу або планують її надати, із закликом суттєво посилити свій практичний внесок у зміцнення здатності України захищатися, вивести цю допомогу на якісно новий рівень.

"Однією з особливо гострих та найбільш невідкладних потреб Збройних сил України сьогодні є покращення їхньої забезпеченості сучасною броньовою технікою та посилення їхніх вогневих та маневрених спроможностей за допомогою танків західних зразків", — зазначається в повідомленні.

Кулеба і Резніков подякували Великій Британії за рішення щодо передачі Україні першого ескадрону танків Challenger 2.

"Але цього недостатньо для досягнення оперативних цілей. Тому ми звертаємося до держав, які мають на озброєнні танки Leopard 2, зокрема Греції, Данії, Іспанії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Португалії, Туреччини, Фінляндії, Швеції. Ми гарантуємо, що ми використовуватимемо цю зброю відповідально і винятково для захисту територіальної цілісності України у міжнародно визнаних кордонах", — підкреслили міністри.

Вони також звернулися до цих та інших держав, які мають відповідні можливості, із закликом приєднатися до ініціативи створення міжнародної танкової коаліції на підтримку України та зробити свої практичні внески до цієї ініціативи.

Що відомо про танки для України

11 січня президент Польщі Анджей Дуда під час зустрічі президентів Люблінського трикутника у Львові повідомив, що Польща передасть Україні роту німецьких важких танків Leopard. Від початку повномасштабної збройної агресії Росії проти України Польща передала Україні озброєння і техніки приблизно на 10 млрд злотих (понад 2,2 млрд доларів).

На брифінгу після зустрічі президент Володимир Зеленський зазначив, що очікує на передачу танків й від інших союзників України.

Секретар РНБО Олексій Данілов в ефірі телемарафону на Суспільному заявив, що українські захисники зможуть освоїти передані західними партнерами танки Leopard за лічені тижні.

14 січня прем’єр-міністр Сполученого Королівства Ріші Сунак у розмові з президентом України Володимиром Зеленським заявив, що Британія надасть Україні танки Challenger 2 та додаткові артилерійські системи.

Лідери також привітали інші міжнародні зобов’язання в цьому ключі, зокрема пропозицію Польщі надати роту танків Leopard, йдеться у повідомленні.

"Прем’єр-міністр підкреслив, що він і весь уряд Великої Британії будуть інтенсивно працювати з міжнародними партнерами, щоб швидко надати таку підтримку, яка дозволить Україні скористатися їхньою перевагою, виграти цю війну та забезпечити тривалий мир", — зазначили в уряді Великої Британії.

Міністр оборони України Олексій Резніков сподівається, що під час наступної зустрічі контактної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн" Німеччина погодиться передати Україні танки Leopard 2.

Читайте також

Розслідування авіакатастрофи у Броварах, нова допомога від Канади, США та Латвії. 330 день війни. Онлайн