Канада передасть Україні 200 бронемашин Senator

. Бронеавтомобіль Senator APC. Фото: Roshel

Канада продовжує підтримувати Україну і в новому пакеті допомоги передає українським військовим 200 броньованих автомобілів Senator APC. Про це повідомила міністерка оборони Канади Аніта Ананд на брифінгу у Києві, передає кореспондент Суспільного.

"Ми будемо продовжувати підтримувати Україну впродовж довгого часу. Ми оголосили про наш наступний пакет допомоги Україні. Ми зможемо надати Україні понад 200 броньованих автомобілів загальною вартістю 90 млн канадських доларів", — сказала вона.

За словами канадської міністерки, автомобілі Senator призначені для того, щоб виконувати різноманітні завдання і мають підвищений рівень безпеки. Крім того, вони дуже маневрові.

"Їх дуже легко адаптувати і для інших потреб. На них можна наприклад встановити і озброєння. Ці автомобілі можуть використовуватися для безпечного перевезення особового складу, обладнання. А також для медичних евакуацій. Ці автомобілі мають певне технічне обладнання, яке допомагає солдатам визначити небезпеку і таким певним відповідним чином на неї зреагувати. Вони броньовані і допомагають захистити людей, які є в тих автомобілях, якщо не вдалося уникнути небезпеки", — зазначила Ананд.

За її словами, Канада надаватиме й іншу допомогу, зокрема канадські військові продовжать тренувати українських вояків у Великій Британії. Також Канада допомагає транспортувати допомогу для України від інших партнерів.

Ананд зазначила, що протягом минулих місяців Канада надали Україні гаубиці, 39 броньованих машин підтримки, амуніцію.

"І останнє з того, що ми зробили — ми придбаємо систему протиповітряної NASAMS для оборони України. Наша військова допомога складає понад 1 млрд доларів. А всього Канада Україні надала допомогу на 5 млрд доларів. І це стосується і військової сфери, економічної, гуманітарної та інших сфер", — сказала міністерка.

Що відомо про бронеавтомобілі Senator АРС

Машини Senator Armored Personnel Carrier зроблені канадською компанією Roshel Defense Solutions. Автомобілі для спецоперацій презентували у 2018 році.

Машина має сталевий кузов та скло, здатне витримувати постріли з калібру 12,7-мм. Senator APC також має вибухозахисний кузов, і може витримати підрив гранати чи міни. Шини автомобіля мають систему Run Flat з підкачкою на ходу. Бронемашина має вісім посадкових місць для десанту.

Також машина обладнана системою фільтрації повітря військового класу, яка здатна протидіяти хімічним, біологічним та радіологічним атакам, генеруючи чисте повітря усередині герметичної кабіни.

Як Канада допомагає Україні у війні проти Росії

На початку грудня Канада ввела санкції проти Росії, Ірану та М'янми через ймовірні порушення прав людини урядами цих країн. Серед представників РФ під санкції потрапили 33 чинних або колишніх високопосадовців Росії та шести організацій, причетних до ймовірних систематичних порушень прав росіян, які протестували проти вторгнення в Україну.

Канада також разом із Нідерландами 7 грудня подали спільну заяву про вступ у справу, порушену Україною проти Росії в Міжнародному суді ООН.

У листопаді Канада оголосила про виділення Україні додаткової військової допомоги у розмірі 500 мільйонів доларів. 2 грудня Канада відправила в Україну 500 одиниць зимового одягу для українських військових та планує відправити 40 броньованих машин бойової підтримки.

Читайте також

У Канаді $500 млн облігацій на підтримку України розкупили за день. Куди підуть гроші

Канада продовжила терміни навчання для українських військових

Канада придбає для України систему NASAMS