Загибель Монастирського: ТВО міністра призначать на засіданні Кабміну. Хто може очолити МВС

. Фото: Денис Монастирський / Facebook

Замінити міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського, який загинув 18 січня у катастрофі гелікоптера у Броварах Київської області, може один із його п’яти заступників. Тимчасового виконувача обов’язків голови МВС мають обрати на позачерговому засіданні Кабміну 18 січня.

Про це повідомила прессекретарка Дениса Шмигаля Тамара Гусейнова.

"Сьогодні буде позачерговий уряд, де прем’єр-міністр і міністри вшанують пам‘ять колег і загиблих, а також буде призначений виконувач обов’язків (міністра внутрішніх справ — ред.) Більше від Кабміну і міністрів комунікації до результатів розслідування не буде", — зазначила вона.

Радник глави МВС Вадим Денисенко в ефірі Суспільного повідомив, що засідання уряду буде в районі 15-ї години. Хто буде виконувати обов'язки міністра наразі невідомо. Міністерство працює, наголосив він. Виконувач обов'язків міністра працюватиме, поки Верховна Рада не проголосує за нового міністра.

Голова комітету Верховної ради з питань правоохоронної діяльності Сергій Іонушас в ефірі телемарафону заявив, що найближчим часом обов’язки голови МВС виконуватиме хтось із заступників Монастирського. За його словами, нового міністра внутрішніх справ оберуть після узгодження кандидатури парламентським комітетом з правоохоронної діяльності та голосування народних депутатів.

Що відомо про заступників Монастирського

У Монастирського залишилось п’ятеро заступників. Серед них — Богдан Драп’ятий, Мері Акопян, Сергій Гончаров, Катерина Павліченко та Ігор Бондаренко.

Богдан Драп’ятий народився 28 січня 1985 року у селі Батьків на Львівщині. У 2007 році закінчив Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана. Із 2005 року працював на посадах юриста низки приватних підприємств — "Київського центра онтопсихології", "Агентства "Бізнес-Мастер", "Консалтингової компанії "Бізнес-Формат, ТОВ "Трест «Магістер", ТОВ "Мерсес плюс" Києва.

Із 2009 по 2012 роки був помічником-консультантом народного депутата України Шемчука В. В. У 2012-2015 роках — головний консультант з питань юридично-наукового забезпечення секретаріату Комітету Верховної ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

Із 2015 по 2017 Драп’ятий працював завідувачем секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. Із 2017 по 2019 — керівник секретаріату Комітету ВРУ з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. У 2019-2021 роках — керівник секретаріату Комітету Верховної ради з питань правоохоронної діяльності

Мері Акопян народилася 24 червня 1984 року у місті Білогірськ Автономної Республіки Крим. У 2006 році вона закінчила Таврійський національний університет імені В.І. Вернадського за спеціальністю "Мова та література (арабська)". У 2019 році закінчила Національну академію внутрішніх справ України за спеціальністю "Право".

Із 2006 по 2009 роки Акопян працювала спеціалістом по зв’язках з громадськістю ТОВ "Рекламно-виставкова компанія "Домінанта". Із 2009 по 2012 роки — асистент кафедри східної філології Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського.

У 2014-2015 роках Мері Акопян — головний консультант відділу співробітництва з державами Європейського Союзу управління з питань європейської інтеграції Головного управління із зовнішньополітичних питань Адміністрації президента України. У 2015 очолила Управління міжнародних зв’язків МВС України. Із 2015 по 2020 роки — директор Департаменту міжнародного співробітництва та європейської інтеграції МВС України. У 2020-2021 роках Акопян працювала директором Департаменту міжнародного співробітництва МВС України.

Сергій Гончаров народився 16 серпня 1983 року у місті Макіївка на Донеччині. У 2005 році він закінчив Київський національний торговельно-економічний університет за спеціальністю "Облік і аудит".

Із 2003 по 2025 роки Гончаров працював головним бухгалтером ТОВ "Спектр". У 2005-2008 роках обіймав керівні посади у відділі контролю у сфері соціального забезпечення управління контролю у сфері соціального захисту населення Головного контрольно-ревізійного управління України. Із 2008 по 2010 роки — головний спеціаліст управління з питань діяльності органів юстиції та правоохоронних органів Секретаріату Кабінету міністрів України.

У 2010 році — радник голови Наглядової ради публічного акціонерного товариства "Мостобуд", із 2010 по 2013 — начальник відділу логістики і постачання компанії. У 2013-2015 роках Гончаров обіймав посаду комерційного директора ТОВ "Будівельна компанія "Адамант".

У 2015 році Гончаров був призначений головним спеціалістом Департаменту забезпечення діяльності міністра внутрішніх справ України, згодом того ж року — заступником начальника управління ресурсного забезпечення Департаменту матеріального забезпечення МВС. Із 2015 по 2016 — заступник начальника Департаменту логістики та матеріально-технічного забезпечення Національної поліції України

Із 2016 по 2017 роки Сергій Гончаров працював заступником керівника Головного сервісного центру, із 2017-го по 2018-й — заступником начальника Департаменту поліції охорони Національної поліції України.

Катерина Павліченко народилася 19 грудня 1989 року у Києві. У 2012 році здобула ступінь магістра права у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. У 2017 році закінчила Київський національний університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю "Фінанси та кредит".

У 2009-2010 роках працювала на посаді помічник юрисконсульта ТОВ "Юридична компанія Аделаїда", згодом перейшла на посаду юрисконсульт ТБ "КМФБ".

Із 2012 по 2013 роки — головний державний податковий інспектор юридичного відділу державної податкової інспекції у Подільському районі Києва ДПС України, згодом головний державний інспектор юридичного відділу там само. Із 2013 по 2015 роки — головний державний ревізор-інспектор відділу правового супроводження перевірок управління правової роботи Державної фіскальної служби.

У 2015 році Павліченко отримала посаду головного спеціаліста відділу моніторингу та аналізу Управління патрульної служби МВС України у Києві. Із 2015 по 2016 роки — старший інспектор з особливих доручень відділу моніторингу та аналітичного забезпечення Департаменту патрульної поліції Національної поліції України.

Із 2016 по 2019 роки — заступник начальника Департаменту патрульної поліції Національної поліції України.

Ігор Бондаренко народився 11 червня 1978 року у селі Шестеринці на Черкащині. У 1999 році закінчив Національну академію внутрішніх справ України за спеціальністю "Правознавство". Із 1999 по 2015 роки проходив службу в органах внутрішніх справ України. Із червня по листопад 2017-го — заступник директора Департаменту інформаційних технологій МВС України – начальник управління інформаційної взаємодії та нормативно-методичної діяльності. У 2017-2018 роках обіймав посаду заступника директора Департаменту інформатизації МВС України — начальника управління супроводження програми інформатизації та нормативно-методичної діяльності. Із 2018 по 2021 роки очолював Департамент інформатизації МВС України.

Що відомо про катастрофу у Броварах

Раніше повідомлялося, що вранці 18 січня поблизу дитсадку у Броварах Київської області поблизу дитячого садка впав гелікоптер. Як повідомив голова Національної поліції Ігор Клименко, розбився гвинтокрил ДСНС.

Голова Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба уточнив, що під час трагедії у садку перебували діти та співробітники закладу, усіх евакуювали. На місці падіння працюють швидкі, поліція та пожежники.

У катастрофі загинув міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, державний секретар міністерства Юрій Лубкович та перший заступник міністра Євгеній Єнін. Президент Володимир Зеленський повідомив про щонайменше 15 загиблих та 25 травмованих, в тому числі 10 дітей.

Заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко під час брифінгу розповів, що керівництво МВС летіло у відрядження в одну з "гарячих" точок.

Читайте також

У Броварах на Київщині впав гелікоптер, загинуло керівництво МВС. Що відомо

У Броварах впав гелікоптер з керівництвом МВС, РФ атаками пошкодила 9 українських ТЕС. 329 день війни. Онлайн