МАГАТЕ починає працювати на всіх АЕС України — Гроссі

Важливо
. МАГАТЕ. Фото: Твіттер Рафаеля Гроссі

МАГАТЕ розширює свою присутність в Україні, щоб допомогти запобігти ядерній аварії під час війни. Про це очільник МАГАТЕ Рафаель Гроссі повідомив у Твіттер.

“МАГАТЕ розширює свою присутність в Україні, щоб допомогти запобігти ядерній аварії під час конфлікту, що триває. Я пишаюся тим, що очолюю цю місію в Україні, де ми розгортаємось на всіх АЕС країни для надання допомоги у сфері ядерної та фізичної ядерної безпеки”, — написав Гроссі.

Раніше стало відомо, що генеральний директор Міжнародного агентства з ядерної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Маріано Гроссі у межах свого анонсованого візиту в Україну планує відвідати атомні електростанції та розмістити там експертів.

"Генеральний директор Рафаель Маріано Гроссі буде в Україні наступного тижня, щоб забезпечити постійну присутність експертів з ядерної безпеки на всіх об'єктах атомної енергетики країни", — йшлося у повідомленні.

При цьому МАГАТЕ має намір розмістити по два експерти на Південноукраїнській, Рівненській і Хмельницькій АЕС, а також на майданчику зупиненої Чорнобильської атомної електростанції.

"Гендиректор відвідає Південноукраїнську та Рівненську АЕС, а також Чорнобиль, щоб запустити місії, що складаються з двох експертів МАГАТЕ, на кожному об'єкті. Команда з двох осіб також буде розміщена на Хмельницькій АЕС", — йшлося у заяві агентства.

Зазначається, що експерти з питань ядерної безпеки стежитимуть за ситуацією на станціях, оцінюватимуть стан їхнього обладнання та інші потреби, надаватиме технічну підтримку та рекомендації, а також повідомлятимуть про свої висновки до штаб-квартири МАГАТЕ.

11 січня повідомлялось, що Маріано Гроссі приїде в Україну з візитом, зокрема, щоб обговорити ситуацію на Запорізькій атомній електростанції.

Читайте також

"Росіяни — терористи, але не безтолкові. Вони не хочуть померти від ядерного вибуху". Інтерв'ю зі співробітником ЗАЕС

"Ситуація небезпечна, ризики високі", — експертка з ядерної безпеки про наслідки останнього обстрілу Запорізької АЕС

МАГАТЕ та АЕС: як війна в Україні має змінити принципи ядерної безпеки світу