Вірменія відмовилась проводити військові навчання ОДКБ на її території

. Фото: AP

У Міністерстві оборони Вірменії вважають недоцільним проводити на своїй території військові навчання Організації договору про колективну безпеку, до якої входять, зокрема, Білорусь та Росія.

"Міністр оборони Республіки Вірменія письмово поінформував об’єднаний штаб ОДКБ, що ми не вважаємо за доцільне проведення таких військових навчань на території Республіки Вірменія в цій ситуації. Цього року ці військові навчання не відбудуться", – заявив вірменський прем’єр Нікол Пашинян на пресконференції 10 січня, слова якого цитує видання News.am.

Йдеться про заплановані навчання "Непорушне братство – 2023". Крім Вірменії, до ОДКБ також входять Росія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан та Таджикистан.

Прем’єр-міністр також наголосив, що "наріжним каменем" у процесі становлення Вірменії було уявлення про те, що Російська Федерація є союзником номер один у сфері безпеки Вірменії та гарантом безпеки.

"Коли відбулися травневі події 2021 року на ділянці Сотк – Хознавар, вторгнення на суверенну територію Республіки Вірменія, ми, природно, очікували від наших партнерів конкретних дій. У відповідь на наші запити та звернення ми отримали зауваження, згідно з яким кордони між Вірменією та Азербайджаном не демарковані", — нагадав він.

Пашинян також наголосив, що Азербайджан "перейшов червоні лінії, які існують де-юре та є зоною відповідальності ОДКБ". За його словами, Єреван не бачить, щоб організація, членами якої також є Азербайджан та РФ, виконувала свої основні функції щодо Вірменії.

Речник президента РФ Дмитро Пєсков сказав журналістам, що Москва уточнить позицію Єревана, повідомляє російська служба BBC.

"У будь-якому випадку Вірменія — це наш дуже близький союзник, ми продовжуватимемо діалог, включно з тими питаннями, які зараз є дуже складними", — заявив Пєсков.

Водночас, він не конкретизував, які питання «є дуже складними» і не згадав Нагірний Карабах та претензії Єревана до російських миротворців.

Що відомо про "претензії" Вірменії до Москви у питанні Нагірного Карабаху

Нікол Пашинян звинуватив російських миротворців у тому, що вони не виконують зобов'язань щодо контролю Лачинського коридору, який, за його словами, наразі блокують азербайджанські сили.

Під час зустрічі з російським президентом Володимиром Путіним у Санкт-Петербурзі наприкінці грудні прем'єр Вірменії повідомив йому, що миротворці РФ вже майже 20 днів не контролюють дорогу, яка з'єднує населену вірменами частину Нагірного Карабаху з Вірменією.

Нагірний Карабах. Усі останні новини

Що відомо про Нагірний Карабах

Нагірний Карабах — регіон на півдні Кавказу, де проживає близько 130 тисяч жителів, зокрема вірмен та азербайджанців. Більша його частина контролювалася самопроголошеною Нагірно-Карабахською республікою, яку не визнає жодна держава-член ООН. Ця республіка має "дипломатичні відносини" лише з країнами, які входять до співдружності невизнаних держав, зокрема Абхазією, Південною Осетією та Придністров'ям. З юридичної точки зору Нагірний Карабах є територією Азербайджану.

Авторка: Влада Колодій