На Різдво ПЦУ проведе богослужіння в Успенському соборі Лаври — керівник заповідника

Доповнено
Києво-Печерська лавра. Фото: сайт ПЦУ

До Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника надійшло звернення від Православної церкви України щодо проведення у суботу, 7 січня, богослужіння в Успенському соборі. Укладено й відповідну угоду.

Про це в коментарі Суспільному повідомив виконувач обов'язків директора заповідника Олександр Рудик.

Він уточнив, що звернення отримав вчора, 5 січня, у другій половині дня.

"Вчора у першій половині дня у мене не було звернення. А у другій половині дня надійшло звернення і надано погодження і укладено уже угоду на проведення богослужінь. Все планується, все йде по плану. Завтра планується проведення богослужінь", — сказав Рудик.

Речник УПЦ МП Климент у коментарі Суспільному заявив, що ПЦУ просто оголосила про це богослужіння, а вже потім "вибивали" цей дозвіл через МКІП і заповідник.

"Директор заповідника 5 числа під протокол повідомив, що ніяких звернень та розпоряджень до нього не надходило. Два дні пройшло від оголошення до отримання дозволу", – зазначив він.

Раніше інформаційно-просвітницький відділ УПЦ (МП) оприлюднив відео з учорашньої зустрічі Олександра Рудика з представниками Лаври. На відео Рудик заявляє, що йому не відомо про проведення 7 січня Православною церквою України богослужіння в Успенському соборі.

"Чи є це достовірна інформація, я не знаю. Це треба запитувати у тих, хто писав це оголошення. Ні офіційного звернення, ні неофіційного звернення від Православної церкви України я не отримував. Ніяких розпоряджень з приводу цього я теж не отримував", — сказав Олександр Рудик.

4 січня стало відомо, що у суботу, 7 січня, предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній звершить богослужіння з нагоди Різдва Христового в Успенському соборі Києво-Печерської лаври. В УПЦ МП Суспільному заявили, що нічого не чули про це.

Читайте також

У державу з користування УПЦ повернулися два храми Лаври — Мінкульт