Італійцям з понеділка дозволять гуляти без обмежень – прем'єр

AP

Італія у понеділок, 18 травня, переходить до другої фази пом'якшення карантину. Як повідомив прем'єр-міністр країни Джузеппе Конте, італійцям дозволять вільно виходити з дому і гуляти в межах свого регіону.

"З понеділка ми будемо переміщатися по регіону без будь-яких обмежень, тому переходимо до самоконтролю. Це означає вихід з дому без пояснення причини. Ви можете піти куди завгодно: в магазин, в гори, на озеро, на море. Відновлюється світське життя, відновлюються зустрічі з друзями. Звичайно, все ще існує заборона на виїзд з дому для тих, хто є інфікованим, для тих, хто перебуває в карантині. Обмеження також залишаються для тих, у кого симптоми COVID-19, їм доведеться залишатися вдома", – повідомив голова італійського уряду.

Він уточнив, що заборона на збір людей в громадських місцях зберігається.

"На цьому етапі, однак, необхідно дотримуватися відстані в один метр, і ми також рекомендуємо взяти з собою маску, яку необхідно носити в певних місцях. У будь-якому випадку, ми завжди рекомендуємо носити її в приміщенні або на вулиці, особливо на людній вулиці, де існує ризик або неможливість дотримуватися відстані", – уточнив Конте.

Крім того, з 18 травня в Італії відкриють магазини одягу і взуття, перукарні, салони краси, бари, ресторани , піцерії, кафе, бані, музеї. Відновляться тренування тих, хто займається командними видами спорту. Все це за умови, якщо регіони встановлять, що епідеміологічна ситуація знаходиться під контролем.

З 25 травня в Італії планують відкрити тренажерні зали і басейни. З 15 червня – кінотеатри.

Що відомо

  • На даний час в Італії обмежений в’їзд в країну іноземців з територій найбільш уражених держав та обмежено авіа, залізничне та автомобільне пасажирське сполучення.
  • З 27 квітня у країні розпочали роботу промислові підприємства, продукція яких призначена на експорт, та будівництва (за умови дотримання усіх заходів безпеки).
  • З 4 травня відновлено доступ людей до парків (ігрові зони для дітей залишатимуться закритими), із обов’язковим дотриманням соціальної відстані (принаймні один метр під час прогулянки, 2 метри - під час занять спортом). Відновив роботу, але за скороченим графіком, громадський транспорт, при цьому дотримання дистанції та носіння захисної маски є обов’язковим;
  • З 4 травня заклади громадського харчування зможуть продавати їжу на виніс.
  • Дозволено відвідувати родичів, але сімейні зустрічі у широкому колі забороняються.