Сі Цзіньпін зустрівся Медведєвим. Що відомо

. Сі Цзіньпін і Дмитро Медведєв під час зустрічі в Пекіні, Китай, 21 грудня 2022 року. Фото: Getty Images

Експрезидент Росії та заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв з неанонсованим візитом прибув до Китаю, він зустрівся із лідером КНР Сі Цзіньпіном у Пекіні. Вони обговорили зокрема і війну Росії проти України.

Як пише Reuters з посиланням на китайське держагентство "Сіньхуа", Китай висловив сподівання, що обидві сторони "українського конфлікту виявлять стриманість та вирішать проблеми політичним шляхом".

Відео свого візиту до Китаю Медведєв виклав у Телеграм.

Як розповів сам Медведєв, вони обговорили з главою КНР співпрацю між "Єдиною Росією" та Комуністичною партією Китаю, "питання стратегічного партнерства" та війну, пише підконтрольне Кремлю агентство "РИА Новости".

"Ці переговори були дуже корисними. Ми обговорили питання двосторонньої взаємодії, нашого стратегічного партнерства з Китаєм у всіх сферах, включаючи, звичайно, економіку, промислову кооперацію, багато іншого", — сказав Медведєв.

Китай і війна Росії проти України

Китай не засудив Росію за повномасштабне вторгнення в Україну.

Китайська влада обережно коментує війну: з одного боку, вони не підтримали Росію, коли ООН голосувала за резолюцію із засудженням вторгнення РФ в Україну, але з іншого — не стали виступати проти вторгнення. Також Китай неодноразово закликав влади України і РФ до мирного врегулювання конфлікту.

Читайте також

Зеленський планує зустрітися з Байденом, Росію можуть виключити з Радбезу ООН. 301 день війни. Онлайн