У Сумах відкрили безпечний простір для жінок і дівчат "Вільна"

Суспільне Суми

"З турботою про жінок та дівчат" – у Сумах відкрився простір "Вільна". Відтепер для них на Воскресенській, 3 із середи до неділі проводитимуть безкоштовні заняття із саморозвитку, самооборони, консультації з психологами та лікарями, різні майстер-класи тощо. Побували на відкритті цього простору і наші журналісти.

У закладі є дитячий куточок, куди жінки можуть приводити своїх дітей. Поки самі займаються саморозвитком – з їхніми чадами гратимуться вихователі.

Суспільне Суми

"Це унікальне місце, де кожна жінка може відчути на 100% силу своєї енергії, наповнитися цією енергією, попрацювати з психологом, обговорити свої дівчачі секрети і проблеми, створити якісь певні креативні речі, культурні. Працювати над іміджем, поговорити про своє репродуктивне здоров’я, попрацювати з ментальним здоров’ям та отримати психологічну підтримку від інших дівчат", — пояснює програмна директорка ГО "Інноваційні соціальні рішення" Анастасія Ляднєва.

Суспільне Суми

Працює заклад за декількома напрямками. Координаторка простору Ірина Пархоменко розповіла: "Це розвиток жіночого лідерства та спроможності і у цьому ракурсі ми будемо мати дуже багато різних заходів неформальної освіти. Це будуть тренінги, це будуть тематичні зустрічі з різними видатними жінками нашої області, нашого міста. Другий напрям – це збереження фізичного та ментального здоров’я. Тут у нас працює психолог, фаховий практичний психолог, яка буде проводити як індивідуальні консультації, так і буде проводити групові заняття".

Суспільне Суми

Записатися на заняття, консультації, майстер-класи та тренінги у просторі "Вільна" можна за допомогою соцмереж. Працює заклад із середи до неділі, з 11.00 до 20.00.

"Тут дуже затишно. Є різні майстер-класи з рукоділля. Це дуже комфортно, що в одному приміщенні скільки всього. Можна навіть вивчити англійську мову. Якщо немає світла, то тут ти можеш спокійно працювати, взяти ноутбук", — ділиться відвідувачка простору Анастасія Демченко.

Суспільне Суми

Цей простір реалізується громадською організацією "Інноваційні соціальні рішення" у партнерстві з фондом ООН у галузі народонаселення. В Україні планують відкрити понад три десятки таких місць.

"У межах цього проєкту ми будемо працювати в 33-ох громадах і у нас буде 30 просторів, які будуть фізично в містах і громадах, селах. І три простори будуть мобільні, тобто вони будуть рухатися на авто територією України", — говорить регіональна спеціалістка фонду ООН у галузі народонаселення Анастасія Коломієць.

На Сумщині у 2023 році планують відкрити ще один такий простір в одному з районних центрів області.

Що відомо

  • У листопаді у Сумах відкрився "Перший безпечний простір для жінок і дівчат". Діє він в рамках громадської організації "Ліга сучасних жінок". У цьому просторі планують надавати анонімні й безкоштовні психологічні та юридичні консультації з питань протидії домашньому насильству.
  • Консультації психолога та юриста. З якими проблемами звертаються жінки та дівчата до безпечного простору у Сумах.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram