Консультації психолога та юриста. З якими проблемами звертаються жінки та дівчата до безпечного простору у Сумах

Суспільне Суми

Близько сотні жінок та дівчат з вересня надали допомогу фахівці безпечного простору, який запрацював у Сумах. Звернутися за психологічною та юридичною допомогою можуть усі мешканки області й ті, хто наразі виїхав за кордон.

Консультації психолога та юриста, при особистій зустрічі чи онлайн – такі послуги можуть отримати у безпечному просторі для жінок ті, кому необхідна допомога. Анна – кейс-менеджерка проєкту отримує дзвінки від жінок. За день, говорить, може бути до 5 звернень. "Частіше за все, жінки звертаються за юридичною консультацією, бо за неї якось емоційно простіше звертатись і якось вона очевидніша. А за психологічними консультаціями – психологічно дуже важко звертатися, особливо, коли ще не хочеться приймати саму проблематику, що жінка знаходиться в такій ситуації", - розповідає Анна Крамар.

Суспільне Суми

25 років займається психологією Лариса Двоніченко. Жінкам, які звертаються сюди, говорить фахівчиня, надають стільки консультацій, скільки необхідно для розв'язання їхньої проблеми. "Іноді жінки ставлять таке питання – я не знаю, куди мені далі. Але для того, щоб прийти до психолога треба усвідомлювати, що я не хочу так, як було. Це дуже рідко, коли я точно знаю, куди я хочу далі. Достатньо розуміти — так, як було, я вже не хочу, я хочу інакше. І тоді жінки приходять, ми з’ясовуємо, на що вони можуть спиратися, що є їхніми опорами, як вибудовувати власний психологічний простір", - говорить психологиня.

Запрацював безпечний простір у Сумах із вересня. Перший місяць працювали тільки онлайн. За весь час надали допомогу близько сотні жінок, говорить проєктна менеджерка Людмила Пономаренко.

Суспільне Суми

Консультації для усіх, хто звертається за допомогою – безкоштовні. Будь-яка інформація про жінок, які приходять до безпечного простору не може передаватися третім особам. "Дуже велику увагу приділяємо конфіденційності, ми не розголошуємо адресу нашого простору, тому що ми хвилюємося за адресу наших клієнток, щоб їх не могли знайти, ідентифікувати. Жінка телефонує нам, якщо вона має бажання отримати офлайн консультації, ми їй називаємо адресу, зустрічаємо, пропонуємо чай-каву і запрошуємо отримати послуги до нашої психологині або юристки. Якщо жінка виявляє бажання не отримувати офлайн консультацій, в нас є можливості онлайн консультацій", - розповідає Людмила Пономаренко.

Суспільне Суми

Працюють з жінками Сумщини та тими, хто звідси виїхав за кордон. Звернутися до фахівців безпечного простору можна через соціальні мережі. Контактні номери вказані на сторінках громадської організації "Ліга сучасних жінок".

Читайте також

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram