Єврокомісія виділить 30 млн євро на 30 млн LED-ламп для українців — Урсула фон дер Ляєн

Міністр закордонних справ Франції Катрін Колонна та президентка Європейської комісії Урсулу фон дер Ляєн на енергетичному "Рамштайні" у Парижі, 13 грудня 2022 р. Фото: АР

Європейська комісія готова виділити 30 мільйонів євро, що покриє купівлю майже 30 мільйонів світлодіодних ламп (LED).

Про це під час енергетичного "Рамштайну" повідомила президента Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

"Ми всі уважно вислухали президента Зеленського, який звернувся до міжнародної спільноти щодо надання 50 мільйонів LED-ламп для українських домівок. Вони важливі, тому що вони на 88% більш енергоефективні ніж старі лампочки. Це надзвичайне енергоощадження. 50 мільйонів LED-ламп, якщо їх встановлять, збережуть до 1 гігавату електроенергії, що дорівнює річному видобутку однієї АЕС", — сказала вона.

Вона закликала інші країни приєднатись до фінансування закупівлі таких ламп.

Глава Єврокомісії також повідомила, що ЄК "надала 14 великих генераторів, щоб постійно було енергопостачання у шпиталях Донецької, Запорізької, Дніпропетровської, Миколаївської областей. Це саме ті шпиталі, які потребують електроенергії".

"Окрім цього, ще 800 генераторів у інші регіони країни. Це та допомога, яка може рятувати життя", — додала Урсула фон дер Ляєн.

Читайте також: Шмигаль і Гроссі обговорили демілітаризацію ЗАЕС. У Парижі почався енергетичний "Рамштайн"

Енергетичний "Рамштайн" у Парижі

13 грудня у Парижі відбувається Міжнародна конференція "Солідарність з українським народом", або енергетичний "Рамштайн". У ній беруть участь представники 46 країн і 24 міжнародних організацій. Це перша зустріч у подібному форматі, механізм відбувається за прикладом "Рамштайну" — зустрічей країн-союзників щодо надання військової підтримки Україні.

Мета енергетичного "Рамштайну" — створити координаційний механізм з енергетичного відновлення України після атак Росії на критичну інфраструктуру та цивільні об'єкти.

Співорганізатори — президент Франції Еммануель Макрон і президент України Володимир Зеленський. Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль і віцепрем’єр-міністр з відновлення України, міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков очолюють українську делегацію. Також на саміті присутня перша леді Олена Зеленська.

Саміт енергетичного "Рамштайну" покликаний допомогти українському народу "витримати цю зиму", зазначив Макрон. За його словами, на прохання президента Зеленського, за столом "Рамштайну" зберуться представники багатьох країн, деякі з яких "часом мали віддалену роль та не були в центрі підтримки й допомоги" Україні. Вони обговорять надання генераторів, допомогу в ремонті об'єктів інфраструктури та освітленні.

"Йтиметься про дуже практичні речі, тому що мета російської наступальної операції, після серії поразок, — занурити український народ у безвихідь, тобто, атакувати цивільні об'єкти, відімкнути воду, електрику, та занурити населення в темноту і холод. Ми мобілізуємось сьогодні, аби допомогти чинити опір", — додав Макрон.

Читайте також

В уряді розглядають три сценарії блекауту

Блекаут в Україні. Чи можуть російські обстріли повністю відключити електрику в країні

Як зігрітися, що їсти, де знайти питну воду та як лишитися на зв'язку: поради на випадок блекауту

Зима і люди. Як українці готуються до холодів в умовах війни