Для відновлення енергетичної системи Україні потрібно близько мільярда доларів — Шмигаль

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Ради Організації економічного співробітництва та розвитку (OECP) 12 грудня, фото: Урядовий портал

Для відновлення критичної інфраструктури Україні знадобиться екстренна підтримка електроенергетики, що оцінюється у 500 мільйонів доларів США. Орієнтовна вартість екстреної підтримки сектору централізованого теплопостачання оцінюється ще в 500 мільйонів доларів.

Про це заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Ради Організації економічного співробітництва та розвитку (OECP) 12 грудня.

"Останні атаки РФ призвели до того, що половину енергетичної інфраструктури України було пошкоджено. Ці пошкодження призвели до дестабілізації електромережі та необхідності застосування планових та позапланових відключень електроенергії. Це впливає на всі сектори економіки та соціального життя України", — наголосив Шмигаль.

Водночас за словами прем'єр-міністра, загальні потреби щодо відбудови та відновлення лише станом на 1 червня 2022 року оцінюються у $349 мільярдів.

За попередніми оновленими оцінками Світового банку та Уряду України потреби на відбудову зростуть до 500-600 млрд доларів.

"Україна вже сьогодні потребує допомоги. І я звертаюсь до вас, шановні колеги, надати нам допомогу на термінове відновлення. Ми усвідомлюємо, що повинні довести свою відповідність усім критеріям ОЕСР та стандартам ЄС для вступу до цих спільнот як повноправного члена. І ми рішуче налаштовані працювати", — додав Шмигаль.

Що відомо про стан енергетики та обстріли Росією критичної інфраструктури

Станом на 11 грудня українські енергетики змогли відновити більшу частину генеруючих потужностей після ракетних обстрілів протягом тижня. Що стосується теплоелектростанцій, їхня здатність виробляти електроенергію все ще не повна і залишається нижчою, ніж та, яку мали на початок тижня до першої масованої атаки.

5 грудня Росія завдала масованого ракетного удару по території України, зокрема були влучання в об’єкти енергетичної інфраструктури.

Попри те, що сили ППО збили більшість російських ракет, в деяких областях виникли проблеми з електроенергією та водопостачанням, а в столиці метрополітен перевели в обмежений режим роботи.

8 грудня в компанії "Укренерго" заявили, що в енергосистемі України зберігається значний дефіцит електроенергії. Найскладніша ситуація спостерігається на сході, в Київській та Одеській областях триває цілодобова робота з відновлення мережі.

23 листопада Росія всьоме здійснила масований ракетний удар по енергетичній інфраструктурі України. Тоді ударів зазнали житлові будинки, ТЕЦ, ТЕС і електропідстанції у Києві, Київській, Вінницькій, Львівській та Запорізькій областях. У Києві та області внаслідок обстрілів були загиблі та поранені.

По всій Україні запровадили аварійні відключення світла. Світло вимкнулось й у Молдові. Через обстріли українці лишились не тільки без світла, а й без водопостачання та зв'язку.

Читайте також

"Пошкоджені всі теплові та гідроелектростанції" — Шмигаль розповів, як будемо проходити зиму

Свічки, газові пальники, пічне опалення і генератори. Як правильно користуватися — поради ДСНС