Нині в дорозі. Естонія направила в Україну генератори

Ексклюзивно
Міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу. Фото: AP

Естонські генератори нині в дорозі до України. Про це в інтерв’ю Суспільному розповів міністр закордонних справ країни Урмас Рейнсалу. Він пообіцяв, що Естонія і надалі допомагатиме Україні у відновленні енергопостачання.

“Зараз естонські генератори буквально “в дорозі до України”. Ми найближчим часом збираємося відправити в Україну генератори. Я знаю, що потрібні певні типи трансформаторів. І тому ми переглянули всі наші резерви. Ми намагаємося все надсилати швидкими темпами. Ми також збираємося провести дискусію під час зустрічі міністрів закордонних справ НАТО щодо енергетичної безпеки, як підтримати Україну”, — розповів він.

Рейнсалу додав, що основним завданням країн західного товариства є негайне постачання Україні ракет великої дальності.

“Ті країни західного товариства, які здатні доставити ракети великої дальності - повинні негайно поставити їх Україні, тому що Україні потрібен щит, щоб захистити свій народ", — додав Рейнсалу.

Що відомо

  • Міжнародні партнери надсилають Україні обладнання, яке має допомогти пережити блекаут та підготуватися до зими. Зокрема Франція відправила сотню потужних генераторів, Прага — обігрівачі та медобладнання, Рига — теплові гармати, Канада виділила 10 млн доларів на генератори для України. ЄС пришвидшить постачання в Україну генераторів і трансформаторів.