Макрон заявив, що планує говорити з Путіним щодо ЗАЕС

Президент Франції Еммануель Макрон. Фото: AP

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що планує провести з президентом Росії Володимиром Путіним переговори щодо Запорізької АЕС. Про це він заявив у інтерв’ю TF1 і LCI під час своєї поїздки до США.

"Я знову поговорю з президентом Путіним після того, як у мене буде генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ)", — сказав він, додавши, що важливо "забезпечити, щоб не було ескалації щодо цивільної ядерної енергетики".

Макрон заявив, що має спільну позицію з президентом США Джо Байденом стосовно російської війни проти України: "Ми на одній лінії (з Байденом, - ред.): допомагати українцям, чинити опір перед обличчям обстрілів їхньої цивільної інфраструктури, здійснювати тиск на Росію з метою повернення за стіл переговорів, забезпечити відсутність ескалації в питаннях цивільної ядерної енергетики і, нарешті, думати про нову архітектуру безпеки, яка включатиме гарантії для Росії".

Водночас він підкреслив, що питання переговорів "має вирішувати український народ". "Ви думаєте, що коли нам довелося пережити захоплення Ельзасу і Лотарингії (Німеччиною, — ред.), ми б хотіли, аби світовий лідер казав нам робити те чи інше?.. Український народ має сам вирішувати, за яких умов, як, коли, а не ми", — сказав президент Франції.

Також Макрон додав, що світ повинен допомагати Україні військово. За його словами, Франція надаватиме Києву "додаткову зброю", але не таку, яка дає можливість "атакувати Росію на її території".

Зазначимо, напередодні російське видання Медуза, посилаючись на джерела, близькі до російського уряду і Кремля, повідомило, що влада Росії може піти на виведення військ із ЗАЕС в обмін на те, що отримає гарантії безперебійного транзиту газу і нафти українською територією.

Читайте також: Росія створює "тіньовий флот" танкерів для обходу нафтових санкцій — Financial Times