РНБО ініціює заборону діяльності релігійних організацій, пов’язаних із РФ — Зеленський

Президент України Володимир Зеленський. Фото: Офіс президента

Рада національної безпеки і оборони доручить Верховній раді розглянути питання унеможливлення діяльності релігійних організацій, афілійованих з Росією.

Про це під час відеозвернення 1 грудня заявив президент Володимир Зеленський.

"Сьогодні відбулось засідання РНБО. Засідання, на якому ми розглянули численні факти зв’язків окремих релігійних кіл України з державою-агресором. На жаль, навіть російський терор і повномасштабна війна не переконали деяких діячів в тому, що варто подолати спокусу зла. Що ж, маємо створити такі умови, коли будь-які залежні від держави-агресора діячі не матимуть жодної можливості маніпулювати українцями і послаблювати Україну зсередини", — зауважив гарант.

Відтак Рада національної безпеки і оборони ініціює заборону релігійних організацій, пов’язаних із Росією.

"РНБО доручила уряду внести на розгляд Верховної ради законопроєкт щодо унеможливлення діяльності в Україні афільованих із центрами впливу в Російській Федерації релігійних організацій", — зазначив президент.

Також Рада національної безпеки і оборони доручила Державній службі з етнополітики та свободи совісті забезпечити проведення релігієзнавчої експертизи Статуту про управління УПЦ на наявність церковно-канонічного зв’язку з Московським патріархатом і за необхідності вжити заходи, передбачені законом. Окрім того, РНБО ініціює перевірку наявності правових підстав і дотримання умов користування релігійними організаціями майном, яке перебуває на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

При цьому усім органам національної безпеки доручено активізувати заходи з виявлення та протидії підривній діяльності російських спецслужб у релігійному середовищі України. За словами Зеленського, рішення передбачає й застосування персональних санкцій.

"Прізвища будуть оприлюднені невдовзі", — зауважив президент.

Зеленський також наголосив на необхідності підвищення статусу й посилення можливостей Державної служби з етнополітики та свободи совісті.

"Відбудеться реформа цієї структури, яка дасть їй змогу реально захищати права та законні інтереси українців і держави", — підкреслив гарант.

Що відомо

  • 22 листопада Служба безпеки України провела контррозвідувальні безпекові заходи на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у Києві. "Ці заходи відбуваються спільно з Національною поліцією та Національною гвардією в межах системної роботи СБУ з протидії підривній діяльності російських спецслужб в Україні", — йдеться у повідомленні СБУ.
  • 15 листопада Служба безпеки відкрила кримінальне провадження щодо співів із прославлянням Росії під час богослужіння у Києво-Печерській Лаврі.
  • Про співи у Лаврі повідомив священник Православної церкви України Михайло Омелян. Він повідомив, що отримав відеозапис служіння від випускника Київської православної богословської академії, який разом із друзями зайшов в храм Всіх святих печерських у Лаврі. Він звернув увагу на те, що спів містить рядки "Звон плывёт, плывёт над Россиею, пробуждается матушка – Русь".

Читайте також

Російські хакери атакували сайти Ватикану

Франція активізує роботу щодо створення міжнародного трибуналу для РФ: резолюція парламенту та заява МЗС

Московський патріархат створювався як структура, яка контролюватиме вірян і займатиметься розвідкою: священник Коваленко