Перейти до основного змісту

ВООЗ перейменувала віспу мавп на mpox: у чому причина

. Голова Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебреєсус, фото: AP

Всесвітня організація охорони здоров’я ухвалила рішення перейменувати віспу мавп (Monkeypox) на mpox через скарги на те, що чинна назва інфекційного захворювання є "расистською" та "стигматизуючою".

Про це повідомляє Sky News.

"Назва "mpox" була запропонована чоловічою організацією охорони здоров'я REZO, директор якої сказав, що відмова від образу мавп допомогла людям серйозно поставитися до надзвичайної ситуації в галузі охорони здоров'я", — зазначається в публікації.

У ВООЗ зазначили, що протягом року для позначення хвороби використовуватимуться обидві назви.

"Обидві назви використовуватимуться одночасно протягом одного року, поки термін "віспа" буде виведений із вживання", — йдеться в повідомленні глобального агентства.

Мавпяча віспа — рідкісне захворювання, яке викликає вірус роду Orthopoxvirus. Захворювання отримало таку назву через те, що у 1958 році вперше його виявили у лабораторних мавп. У 1970 році медики зафіксували перший випадок мавпячої віспи у людини в Демократичній Республіці Конго.

Що відомо

  • 23 червня Всесвітня мережа охорони здоров'я (WHN) заявила про пандемію мавпячої віспи. У WHN вважають, що оголошення пандемії спростить боротьбу з поширенням хвороби.
  • 23 липня ВООЗ оголосила надзвичайну ситуацію через мавпячу віспу.
  • Колишній експерт ВООЗ Девід Гейман в інтерв’ю AP припустив, що нинішній спалах мавпячої віспи може бути пов’язаний із рейв-вечірками у Бельгії та Іспанії, де зокрема через сексуальні контакти вірус міг неконтрольовано поширитися.
  • Бельгія стала першою країною, яка запровадила обов'язковий карантин для хворих на мавпячу віспу.
  • 15 вересня в Україні лабораторно підтвердили перший випадок віспи мавп. 19 вересня медики зареєстрували в Україні другий випадок віспи мавп, хворого шпиталізували до лікарні.

Читайте також

Мавпяча віспа: що потрібно знати про вірус та чи буде у світі нова пандемія

МОЗ не закликає до масової вакцинації проти мавпячої віспи — Кузін

Топ дня

Вибір редакції