ISW прогнозує зростання темпів бойових дій з наступних тижнів

Фото: Генштаб ЗСУ/Facebook

Загальний темп операцій уздовж лінії фронту сповільнився останніми днями через погіршення погодних умов. Але, ймовірно, він зросте, починаючи з наступних кількох тижнів, оскільки температура впаде, а земля замерзне на всій території бойових дій. Про це йдеться в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

“Українські та російські звіти з критично важливих прифронтових районів на сході та півдні України, включаючи Сватове, Бахмут і Вугледар, вказують на те, що операції з обох сторін наразі загальмовані сильним дощем і, як наслідок, сильним брудом”, — йдеться в аналітичному звіті.

Як відзначає ISW, протягом наступного тижня прогнозується зниження температури по всій Україні. Імовірно, земля померзне, і це пришвидшить темп бойових дій, оскільки збільшиться мобільність для обох сторін.

“Температура в районах на північному сході України, як-от уздовж лінії Сватове-Кремінна, опуститься до добових максимумів, близьких до нуля, між 28 листопада та 4 грудня. Імовірно, землі знадобляться кілька днів, щоб затвердіти , що означає, що умови для збільшення темпів операцій по всій Україні будуть створені протягом вихідних 3-4 грудня та наступного тижня”, — зазначили аналітики.

Незрозуміло, чи готується якась зі сторін відновити великі наступальні або контрнаступальні операції в той час, але метеорологічні фактори, які перешкоджали таким операціям, почнуть зникати, йдеться в аналітичному звіті.

Інші ключові висновки ISW:

  • Російські чиновники продовжують намагатися депортувати українських дітей до Росії.
  • Можливо, російські чиновники намагаються протидіяти зростанню впливу фінансиста ПВК “Вагнера” Євгена Пригожина шляхом просування інших паралельних російських військових структур.
  • Російські війська, ймовірно, використовують інертні ракети Х-55, призначені виключно для перенесення ядерних боєголовок, у своїй кампанії проти української інфраструктури, підкреслюючи виснаження російських військових високоточною зброєю.
  • Російські війська продовжували оборону проти контрнаступальних дій українських військ на лінії Сватове-Кремінна.
  • Російські війська продовжували наступальні дії на напрямках Бахмута та Авдіївки.
  • Російські війська продовжували зводити укріплення на сході Херсонської області.
  • Невдачі російської тактики, матеріально-технічного забезпечення та обладнання продовжують знижувати моральний дух російських військ і змушують шукати “цапів-відбувайлів”.
Фото: з сайту ISW

Читайте також

Країни ЄС допоможуть з транспортуванням українського зерна, Британія надасть Україні гелікоптери. 277 день війни. Онлайн

Мобілізація в РФ: у Костромській області людей закликають нести теплий одяг військовим — Генштаб ЗСУ

Сили оборони відбили атаки окупантів в районах 5 населених пунктів на Донбасі — Генштаб

У РФ готуються до прихованої мобілізації з 10 грудня — Генштаб ЗСУ