27 листопада — 277-й день Україна протистоїть повномасштабному вторгненню Росії. Суспільне веде текстовий онлайн усіх подій війни Росії проти України. Попередні головні новини читайте тут, текстовий онлайн англійською — тут. Відеорепортажі — на YouTube Суспільне Новини.
Головне на цей час
- У країнах НАТО закінчуються резерви для достатніх постачань боєприпасів та зброї Україні, пише NYT.
- Президент "Енергоатому" Андрій Котін заявив, що росіяни можуть залишити ЗАЕС. За його словами, є ознаки підготовки до виходу, водночас РФ замінувала станцію.
- Бої за Бахмут на Донеччині можуть тривати роками, вважає аналітик Том Купер. Про ситуацію на фронтах читайте в інтерв'ю Купера Суспільному.
- Франція виділить кошти, щоб допомогти Всесвітній продовольчій програмі (WFP) доправити українське зерно до Сомалі, Ємену і Судану. Бельгія першою підтримала ініціативу Grain From Ukraine і надала фінансування для здійснення гуманітарного постачання продовольства до країн, які перебувають у складній ситуації. Угорщина зобов’язалася також забезпечити 3,5 млн доларів, щоб забезпечити транспортування 10 тисяч тонн пшениці та продовольчих товарів з України до країн Африки.
- Британія передасть Україні гелікоптери Sea King. Королівський флот провів навчання Sea King для 10 екіпажів Збройних Сил України.
- 26 листопада з російського полону вдалося звільнити 12 українців — військових та цивільних. Серед них — 4 бійців ВМС, двоє нацгвардійців, прикордонників, один боєць ТРо, а також троє цивільних — подружжя та чоловік, який вважався зниклим безвісти. Серед військових — двоє офіцерів, а також семеро рядових та сержантів.
Суспільне завершує текстовий онлайн 27 листопада. Хроніку 278 дня війни — читайте тут.
Зеленський: Терористи готують нові удари
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що Росія готує чергові удари по Україні.
"Ми розуміємо, що терористи готують нові удари і поки у них є ракети – вони не заспокояться. Але наша здатність допомагати один одному і дбати про тих, кому найскладніше, – про літніх людей, про сім’ї з дітьми, про тих, у кого війна забрала дім і рідних... – наша взаємодопомога є одним з елементів захисту від терору і нашою силою.
Тиждень, що починається, може бути таким самим складним, як і цей, що минає. Наші Сили оборони готуються. Уся держава готується. Усі сценарії опрацьовуємо, у тому числі з партнерами.
І має бути готовою наша з вами єдність. Тому, будь ласка, не залишайте без допомоги тих, кому можете допомогти.
Будь ласка, на тижні зважайте на сигнали повітряної тривоги.
Усі разом і допомагаючи один одному – ми пройдемо і цей виклик війни: цю зиму, це намагання Росії використати холод проти людей.
Робимо і будемо робити усе можливе, щоб зміцнити нашу оборону. Робимо і будемо робити усе, щоб притягти Росію до відповідальності за цю терористичну війну", — сказав президент у вечірньому зверненні до українців.
Херсонська, Запорізькі області — повітряна тривога.
На Дніпропетровщині через відключення електроенергії призупинена подача тепла
У Павлограді, що у Дніпропетровській області, через відключення електроенергії призупинено подачу тепла. Про це повідомляє Павлоградська міська рада.
"КП «Павлоградтеплоенерго» інформує: наразі, у зв’язку з відключенням електроенергії, призупинено роботу котельних «м-н Горветка», «котельня 37», «котельня 91». Подача теплоносія зупинена", — йдеться у дописі.
Строку відновлення теплопостачання наразі не повідомляються.
У Дніпропетровській області знову вводять екстрені відключення через перевищення лімітів споживання електроенергії.
У Латвії на кордоні з Естонією в ДТП потрапив автобус з українськими військовими — в нього врізалась вантажівка
Про це повідомляє естонське видання ERR.
Автобус на замовлення Сил оборони Естонії віз військових із Польщі. Водій автобуса загинув. Постраждав один естонський військовий і щонайменше 25 українців.
Як жила Чорнобаївка — репортаж
Чорнобаївка стала легендарним селом ще з початку війни. Поруч із ним розташоване летовище, де росіяни накопичували гвинтокрили, техніку та особовий склад. І де їх знищували десятки разів. Зеленський говорив, що село стало «символом бездарності російського командування», а українці створили про нього сотні мемів.
"Нам ці жарти не були смішними. Щоразу, коли Чорнобаївка з’являлась у новинах, це означало поранених", — каже працівниця амбулаторії. Водночас місцеві додають: ЗСУ стріляли точково по базах росіян та летовищу.
Повернення України в Чорнобаївці чекали, зокрема й тому, що в окупації російські військові жорстоко поводились із цивільними. Ми знайшли жінку, батька якої росіяни розстріляли у власному авто.
У Чорнобаївці пошкоджено близько 20% будівель. Вибухи тут лунають досі — тепер село обстрілюють росіяни. Репортаж Тараса Ібрагімова, Анастасії Іванців та Тетяни Столярової.
Світло у Херсоні — Тимошенко оприлюднив фото
Заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко оприлюднив фото освітленого Херсона, у який напередодні подали електрику.
Відходячи з Миколаївщини, російські війська пограбували майже всі домівки у Снігурівці
Відходячи зі Снігурівки, російські війська пограбували майже всі домівки в місті, вивезли всю комунальну техніку, по собі залишили зруйновані будинки, школи та адміністративні будівлі.
Про це розповів начальник Снігурівської міської військової адміністрації Іван Кухта в інтерв’ю телеканалу НІС-ТБ.
За словами Івана Кухти, найбільше в місті постраждали мікрорайони Птахофабрика та Соцмістечко. Більшість будівель цих частин Снігурівки зруйновані.
"Постраждали багатоповерхівки. Деякі знищені зовсім, в інших взагалі немає вікон, розбиті дахи. Є багатоповерхівки, де стирчать снаряди, там ми проводимо розмінування. Багато у приватному секторі зазнали пошкоджень. Зруйновані майже всі адміністративні будівлі", — розповів Іван Кухта.
Станом на 27 листопада, зі слів Івана Кухти, спеціальні комісії обстежують масштаби й характери пошкоджень та руйнувань житлового сектору. Головна задача для адміністрації міста, каже Кухта, — це допомогти людям захистити власні оселі від опадів.
Ускладнює ремонтні та відновлювальні роботи й відсутність комунальної техніки — майже всю її вивезли окупанти, тікаючи з міста.
"Всю техніку вивезли. Лишилось те, що неможливо було вивезти, те, що було нерухомим. Вони працювали на облаштуванні своїх позицій, а потім, певно, забрали при виході з міста Снігурівка", — розповів Іван Кухта.
Ідентична ситуація і з сільськогосподарською технікою, говорить Іван Кухта.
Російські війська п'ять разів обстріляли Херсонську громаду. Загиблих немає
27 листопада російські війська обстріляли Херсонську територіальну громаду п'ять разів. Пошкоджені будинки, подекуди виникли пожежі, загиблих немає, повідомила керівниця Херсонської міської військової адміністрації Галина Лугова.
За даними МВА, армія РФ двічі обстріляла селище Приозерне, там зруйнована стіна будинку та сталося загоряння даху. У Степанівці влучання касетним снарядом, який не розірвався. По місту внаслідок обстрілів є пошкодження житлових будинків.
У Херсоні продовжуються роботи із відновлення світла. Частина жителів міста вже з водою.
"Нам допомагає увесь світ. На підтримку Херсонщини згуртувалась вся українська спільнота. Отримали гуманітарну допомогу від Івано-Франківської, Вінницької, Кіровоградської та Одеської областей. Також до Херсона привезли 20 тонн птиці, яку роздаватимуть на пунктах роздачі", — говорить Лугова.
Загалом, станом з 20 по 27 листопада війська РФ обстріляли 85 разів, 16 людей загинуло, 35 травмованих, в тому числі дитина.
Росіяни обстріляли 13 населених пунктів Харківщини — Генштаб
Військові РФ обстрілювали Харківську область на двох напрямках. Завдали ударів по 13 населених пунктах. Про це ввечері 27 листопада повідомив Генеральний штаб Збройних сил України.
- на Слобожанському напрямку окупанти обстріляли з мінометів та реактивної артилерії райони населених пунктів Козача Лопань, Стрілеча, Ізбицьке, Огірцеве, Бочкове, Бударки, Чугунівка та Амбарне;
- на Куп’янському напрямку противник веде оборону. Здійснив обстріли з усього спектру артилерії по районах Куп’янська, Курилівки, Табаївки, Крохмального і Берестового.
Заборона в Україні РПЦ і пов’язаних з нею релігійних організацій. Що кажуть депутати
Зареєстрований у парламенті законопроєкт "Про забезпечення зміцнення національної безпеки у сфері свободи совісті та діяльності релігійних організацій" забороняє діяльність Російської православної церкви (РПЦ), її філій і організацій в Україні. А також регламентує, що лише ті організації, які отримали Томос, можуть називатися православними. Про це Суспільному в ефірі єдиного телемарафону розповів один із ініціаторів документа, народний депутат від “Європейської Солідарності” Микола Княжицький.
“Є УПЦ (Українська православна церква — ред.) частиною РПЦ чи не є — це справа, яку повинна доводити УПЦ. З того, що ми бачимо, коли проходять обшуки СБУ в різних парафіях, то там є прямі методички, у тому числі, які стосуються ведення служби, канонічності чи не канонічності тих чи інших церковних процесів”, — сказав Княжицький.
Окрім того, що законопроєкт забороняє діяльність РПЦ в Україні, він чітко регламентує, що лише ті організації, які отримали Томос, можуть називатися православними, пояснив депутат.
“Тому що Томос надавали і державі, бо українська держава зверталася за наданням Томосу, і таке правило надання Томосу”, — сказав Княжицький.
Водночас народний депутат від “Слуги народу” Олег Дунда в ефірі телемарафону сказав Суспільному, що не впевнений, що цей законопроект є на користь державі. За його словами, якщо Рада ухвалить цей закон, це не заборонить існування фактично Московського патріархату в Україні. Будуть вони без Томоса трохи на інших правах, додав він.
“Якщо ми хочемо заборонити УПЦ, яка є шпигунською мережею в Україні, там треба дещо інші робити заходи. По-перше, ми бачили що вона пропагує “руській мір”. Якщо ми хочемо на це впливати, ми повинні, в першу чергу, ухвалити законопроект про заборону ідеології “руського міра” в Україні”, — сказав депутат.
По-друге, нагадав він, існує інструмент позбавлення громадянства тих людей, які мають російські паспорти, а багато священнослужителів, як бачимо з обшуків, мають ці паспорти.
“Держава повинна включити цей механізм і витурити з України цю шпигунську мережу”, — сказав Дунда.
По-третє, перед УПЦ стає питання: або вона стає філією єретичної церкви, або вона проходить процес самоочищення і забирає патріарший престол з Москви до України.
Зберігається загроза ракетних ударів по об’єктах критичної інфраструктури в глибині території України — Генштаб
Зберігається загроза завдання військами Росії ракетних ударів по об’єктах критичної інфраструктури в глибині території України.
Про це у зведенні 27 листопада повідомляє Генштаб ЗСУ. Зазначається, що Білорусь продовжує підтримувати збройну агресію РФ проти України, надає свою територію та повітряний простір для завдання ракетних та авіаційних ударів.
"Підрозділи білоруських сил спеціальних операцій, які входять до складу регіонального угруповання військ так званої союзної держави РФ та Республіки Білорусь, залучені до посилення ділянки державного кордону", — повідомили в Генштабі.
Водночас на Волинському та Поліському напрямках на півночі України обстановка без суттєвих змін, "ознак формування наступальних угруповань окупантів не виявлено".
Війська російської армії ведуть позиційну оборону на Херсонському напрямку
Не припиняють обстрілювати з артилерії підрозділи Сил оборони на правобережжі, зокрема в Херсоні, повідомляє Генштаб ЗСУ.
Міжнародна федерація фехтування продовжила санкції проти російських та білоруських спортсменів
Міжнародна федерація фехтування (FIE) продовжила відсторонення російських та білоруських спортсменів від міжнародних змагань. Про це повідомила Національна федерація фехтування України, передає Суспільне Спорт.
Заборона на участь триватиме до березня наступного року.
Таке рішення FIE прийняла на конгресі, який відбувся 26 листопада у Лозанні. Наступний розгляд питання про відсторонення російських та білоруських спортсменів від міжнародних змагань відбудеться у березні 2023 року на позачерговому конгресі.
В російському Шебекіно нема води та світла
У Шебекіно Бєлгородської області Росії частина міста залишилася без води та енергопостачання. Місцева влада заявила, що це сталося внаслідок "обстрілу".
Як заявив губернатор Бєлгородської області В’ячеслав Гладков, "унаслідок обстрілу околиць міста Шебекіно постраждалих і руйнувань немає. Є пошкодження ліній електропередачі: на території міста частково відсутня електроенергія і водопостачання".
Зернова ініціатива: посол США Брінк прибула в Одесу
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк 27 листопада прибула в Одесу, де відправляється українське продовольство в рамках зернової угоди.
"Поки Росія використовує продовольство як зброю, Україна вживає заходів, щоб зменшити продовольчу небезпеку, спричинену війною Росії", — зазначила Брінк.
"Сьогодні разом із Послом США Бріджит Брінк та Спеціальним уповноваженим з санкційної політики США Джеймсом О‘Браєном обговорювали способи посилення зернової ініціативи та розширення її можливостей. Відвідали порт Одеси та порт «Південний», поспілкувалися з портовим та аграрним бізнесом", — зазначив глава Міністерства інфраструктури України Олександр Кубраков.
За його словами, зернову ініціативу продовжено на 120 днів, але Росія все ще має інструменти для штучного обмеження її можливостей.
"77 суден стоять у черзі для проходу інспекції в Туреччині, порти Великої Одеси використовують до 50% своїх потужностей, вартість зерна зростає з кожним новим шантажем з боку Росії. Штучне затягування призводить до збитків з боку фермерів та судновласників, у висновку втрачають найуразливіші верстви населення та країни на межі голоду. Один день простою обходиться щонайменше у 30 тисяч доларів. Зараз судна очікують на інспекцію – від 2 до 5 тижнів", — додав Кубраков.
Сьогодні з портів Великої Одеси вийшли сім суден із 248 тисячами тонн агропродукції для Азії та Європи.
Критичну потребу в генераторах для лікарень закрили, але потрібні резервні — Ляшко
Лікарні закрили критичну потребу в генераторах для роботи під час відключень електроенергії.
Про це в ефірі Суспільного заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
За його словами, ще з 1 квітня 2020 року, коли розпочався другий етап медичної реформи, усі заклади, які контрактуються з НСЗУНаціональна служба здоров'я України, були зобов’язані мати альтернативне джерело енергопостачання: дизель або бензиновий генератор. Однак повномасштабне вторгнення РФ в Україну показало, що "нам треба нарощувати потужності генераторів для того, щоб заклад повністю функціонував в автономному режимі".
За словами Ляшка, лікарні потребують і резервних генераторів, оскільки один генератор — це 3-4 години роботи.
"Зараз доводиться працювати добу-дві-три (без світла — ред.). Бензиновий генератор потребує заміни масла, фільтрів, і на певний період часу може бути відключений. А лікарня — це об’єкт, який не можна відключати від світла взагалі. В кожній лікарні до системи енергоживлення підключено життєво необхідне медичне обладнання, яке рятує життя пацієнтам. Тому ми в цьому напрямку і працюємо, і додатково привозимо генератори, щоб більше наростити потужності і створити резервні джерела енергопостачання в кожній лікарні", — додав він.
Глава МОЗ зазначив, що генератори є в кожній лікарні, яка має стаціонарне відділення, відділення інтенсивної терапії та операційну.
"Додатково будемо поставляти близько 1100 генераторів різної потужності", — сказав він. Також МОЗ планує забезпечити запаси пального до 7 днів.
"Лікарні закриватися не будуть. Але в певних лікарнях буде переглянуто підхід і оптимізовано використання приміщень, щоб сконцентрувати все на менших площах", — додав Ляшко.
Глава МОЗ також повідомив, що на сьогодні в системі охорони здоров’я 1100 "Старлінків", 2-3 тижні тому їх було 400.
"Переходимо на альтернативні засоби зв’язку, щоб не переривалася комунікація між центрами екстреної меддопомоги і лікарнями з вільними місцями", — зазначив він.
Росіяни сьогодні вкотре обстріляли Сумщину та Чернігівщину — ОК "Північ"
Російські війська 27 листопада вкотре обстріляли зі своєї території прикордоння Чернігівської та Сумської областей, повідомляє оперативне командування "Північ".
- З 11:06 до 11:22 зафіксовані 3 влучання, імовірно, з мінометів 120-міліметрового калібру в районі села Янжулівка Чернігівської області.
- О 14:20 в районі села Вільна Слобода Сумської області зафіксовані два влучання, імовірно, зі ствольної артилерії.
В обох випадках втрат серед особового складу та техніки, за даними командування, немає. Про втрати серед місцевого населення чи пошкодження цивільної інфраструктури інформація не надходила.
Бої в районі Бахмута можуть тривати роками — Том Купер
Впродовж п'яти місяців Росія намагається захопити Бахмут на Донеччині. Місто вже зруйноване. Австрійський військовий аналітик Том Купер вважає, що бої в цьому районі можуть тривати роками.
"Це може відбуватися роками. Поки Путін або ж його посіпаки мобілізуватимуть тисячі резервістів, поки російське керівництво може дати хоча б якусь зброю та амуніцію військовим, їх туди відправлятимуть", — сказав Купер в інтерв'ю Суспільному.
Він додав, що у той час, коли російські новобранці мають погану підготовку, українські збройні сили щомісяця отримують від 12 до 15 тисяч чудово підготовлених військових.
"Саме завдяки цьому ЗСУ утримують Бахмут. Росіяни набирають тисячі нових мобілізованих та втрачають тисячі, прагнучи досягти хоча б якось успіху", — зазначив він.
Читайте також: "Проблеми зі світлом не мають прямого впливу на ЗСУ" — Том Купер про ситуацію на фронті
В Києві облаштували понад 430 пунктів обігріву — Кличко
В Києві облаштували понад 430 пунктів обігріву, ще сто — збираються розгорнути "у випадку надзвичайної ситуації", повідомив міський голова Віталій Кличко. Близько 500 генераторів забезпечують роботу цих пунктів. Там можна зарядити телефон, в приміщеннях є запас питної води, каже Кличко.
"Я не хочу, особливо в нинішній ситуації, вступати в політичні баталії. Це безглуздо. Мені є чим займатися", — додав Кличко, коментуючи повідомлення про те, що не всі пункти облаштовані та відкриті.
Доступність мобільного зв'язку в Україні — 83%
На ранок неділі, 27 листопада, доступність мобільного зв'язку в Україні перевищила 83%. Про це повідомляє Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації.
"За даними Національного центру оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій, що діє при Держспецзв’язку, станом на 9:00 ранку неділі, 27 листопада, доступність базових станцій мобільного зв’язку в Україні перевищувала 83%", — йдеться у повідомленні.
Найкраща ситуація із забезпеченням мобільним зв’язком у Чернівецькій, Черкаській, Хмельницькій, Сумській, Рівненській, Полтавській, Кіровоградській, Дніпропетровській, Житомирській і Закарпатській областях: там доступні понад 90% базових станцій.
Складнощі зі зв’язком можуть відчувати мешканці Одеської області, де на ранок доступними були близько 70% базових станцій мобільних операторів. У Запорізькій області станом на ранок працює близько 50% базових станцій українських мобільних операторів, що пов’язано, перш за все, з "діяльністю" російських загарбників.
У решті областей за даними на 9:00, доступність мереж коливалася від 70% до 90%. Поступово відновлюється мобільний зв'язок на нещодавно деокупованих територіях Херсонщини та Миколаївщини.
Читайте також: Як зігрітися, що їсти, де знайти питну воду та як лишитися на зв'язку: поради на випадок блекауту
У Херсоні знову чутно вибухи, повідомляють кореспонденти Суспільного.
РФ активно щось вивозить з Китаю літаками Ан-124 "Руслан" — ЗМІ
За тиждень росіяни здійснили близько десяти рейсів важких вантажно-транспортних літаків Ан-124 "Руслан" російської компанії "Волга-Днепр" до Китаю. Про це з посиланням на сервіси відстеження польотів повідомляє Defence Express. Видання зазначає, що російські літаки не завжди вмикають транспорндер, що ускладнює їх відстеження.
Стандартний рейс виконується за маршрутом Москва-Новосібірськ-Чжэнчжоу-Новосібірськ-Москва. Кінцевим пунктом одного з рейсів був Урумчі.
Чжэнчжоу є логістичним та промисловим центром та індустріальною високотехнологічною зоною, включно з підрозділами китайського оборонного гіганта Norinco. Урумчі ж є виробничим майданчиком для цілого ряду промислових гігантів.
"Такі регулярні польоти, тим паче літаками Ан-124 "Руслан" вимкнені транспонедри, а також дописи у китайських соцмережах наштовхують на висновок — РФ відправляє літаки за військовим вантажем. Щобільше, за тим, який вкрай необхідний прямо зараз й не може чекати поки його доставлять залізницею", — припускає видання. Там також зазначають, що знайдені рейси — точно не всі, які РФ здійснила до Китаю з аналогічною метою.
Росія випустила по Україні понад 4000 ракет — Повітряні сили ЗСУ
За час повномасштабного вторгнення Росія випустила по Україні понад чотири тисячі ракет.
Про це в ефірі Суспільного повідомив Юрій Ігнат, речник Повітряних Сил України.
"Понад 4000 ракет випущено по Україні, ідеться про ракети всіх типів. Але туди не входять С-300, РСЗВ, авіаційні ракети, такі як Х-59, Х-58. Кожен рахує ракети по-своєму, тому це справа невдячна. Ідеться про тисячі", — зазначив він.
Він пояснив, що Україна витратила багато боєкомплекту.
"Добре, що й нас є друзі на Заході, які мали на озброєнні ці комплекси. Словаччина надала один комплекс С-300. І відповідно до нього певну кількість боєкомплекту", — зазначив він.
Ігнат також прокоментував застосування Росією іранських безпілотників.
"Стосовно "шахедів", які виснажують ППО: по-перше, вони розосереджують увагу, вони летять в комплексі з ракетами Х-101, а, по-друге, на них треба витрачати саме зенітні ракети, тому що ними найефективніше збивати їх. У темну пору доби або погану погоду засобами, які мають РЛС, які можуть виявляти та ефективно знищувати "шахеди", є саме ЗРК. Тому й нашими партнерами, нашим керівництвом було ухвалено рішення щодо постачання таких систем, як HAWK, яких є доволі багато у світі. Це комплекс, начебто морально застарілий, але ж хіба у нас новіше С-300 чи БУКи? Ті ж самі 70-ті роки розробки. HAWK пройшов деяку модернізацію ракети. Він може допомогти знищувати саме БПЛА противника. Війна виходить на новий рівень, і саме ударні БПЛА, баражуючі боєприпаси, як їх називають правильно, становлять певну загрозу. Росія має свої Ланцети, планують іранські літаки "скручувати", ймовірно, на території Росії. Тому треба на це реагувати. Відповідно ППО Сухопутних військ теж повинно підсилюватися. Бачимо Avenger-и, бачимо, що французи дещо поставили з малого ППО. І ефективно насичувати всю територію країни, де вони можуть завдавати нам шкоди. Найбільше хотілося б мати достатню кількість боєприпасів до IRIS–ів. Це справді чудовий комплекс", — розповів Ігнат.
Окупанти РФ можуть залишити ЗАЕС — Котін
Президент НАЕК "Енергоатом" Петро Котін заявив, що зараз є ознаки того, що російські окупанти можуть готуватися залишити Запорізьку атомну електростанцію.
"Останні тижні ми отримуємо інформацію, що з’явилися ознаки того, що вони (окупанти – ред.), можливо, збираються покинути ЗАЕС. По-перше, дуже багато стало з’являтися публікацій у російській пресі про те, що ЗАЕС, можливо, варто б залишити, можливо, її варто передати МАГАТЕ під контроль. Таке, знаєте, враження, що вони збирають валізи і що вони крадуть все, що можуть знайти", — сказав він в ефірі телемарафону.
Котін підкреслив, що "поки зарано говорити, що російські військові їдуть із ЗАЕС", але можна сказати, що вони "готуються". Він також нагадав, що росіяни замінували територію станції.
Військові РФ обстріляли Курахове на Донеччині
2 людини загинули, 1 одержала поранення внаслідок цих обстрілів, повідомив глава Донецької ОВА Павло Кириленко. Внаслідок обстрілу 4 будинки зазнали пошкоджень.
"Курахове вже далеко не вперше потрапляє під ворожий вогонь — росіяни послідовно і цілеспрямовано б'ють по цивільних. Не залишайтесь на Донеччині — ви ставите під ризик власне життя", — додав він.
Поховали дводенне немовля, яке загинуло у пологовому Вільнянська
У Вільнянську Запорізької області батьки поховали немовля, яке загинуло через російську ракету, що влучила у пологовий будинок в ніч на 23 листопада. Хлопчик прожив лише 2 дні, йому навіть не встигли видати свідоцтво про народження.
Як пише Washington Post, хлопчик мав стати четвертою дитиною у сім'ї Подлянових. Мати хлопчика Марія Кам'янецька разом з чоловіком Віталієм Подляновим і трьома дітьми жили у селі Новосолоне Запорізької області. Жінка дізналась про вагітність наприкінці лютого, коли російські війська почали наступ на Україну. Вранці 20 листопада Марія народила здорового хлопчика. Його назвали Сергієм. Жінка зробила фото та надіслала його чоловіку.
"У тебе народився син", — написала Марія чоловікові.
Сім'я планувала весною переїхати у більший будинок, щоб мати більше місця для немовляти. Новонародженого Сергія чекав 7-річний брат. До цього у нього були лише сестри і він вже готувався ділитися з братиком своїми іграшками.
Близько 2 ночі в середу, 23 листопада, жінка погодувала немовля та вклала його у ліжечко біля себе. Тієї ночі вони були єдиними пацієнтами у палаті. Під час вибуху немовля разом з матір'ю притиснуло бетонною плитою.
За даними ГПУ, Сергій став одним із наймолодших загиблих на війні. Загалом з 24 лютого в Україні через російське вторгнення загинуло 440 дітей, 851 — отримали поранення.
За добу Україна використовує стільки боєприпасів, як війська НАТО використовували в Афганістані за місяць
Україна потребує більше артилерії та боєприпасів, ніж можуть надати союзники, йдеться в матеріалі The New York Times. Журналісти зазначають, що за добу Україна використовує стільки боєприпасів, як війська НАТО використовували в Афганістані за місяць.
"День в Україні — це місяць або більше в Афганістані", — сказала Каміль Гранд, експертка з питань оборони Європейської ради з міжнародних відносин, яка донедавна була помічником генсекретаря НАТО з оборонних інвестицій.
Водночас союзники України не встигають поповнювати власні запаси. Наприклад, США виготовляють 15 тисяч снарядів на місяць, але навіть цього недостатньо.
Тож Захід намагається знайти дедалі дефіцитніше обладнання та боєприпаси радянських часів, які Україна може використовувати зараз, зокрема ракети ППО С-300, танки Т-72 та особливо артилерійські снаряди радянського калібру.
Крім того, Захід намагається придумати альтернативні системи, навіть якщо вони старіші, щоб замінити скорочувані запаси дорогих ракет протиповітряної оборони та протитанкових Javelin. Також є спроби закуповувати боєприпаси, наприклад, у Південній Кореї.
Обговорюється також відновлення старих заводів у Чехії, Словаччині та Болгарії, які можуть виробляти снаряди радянських калібрів 152-мм і 122-мм.
Журналісти наголошують, що "змагання за збереження арсеналів стало критичним фронтом, який може виявитися вирішальним у цій війні".
Загалом країни НАТО наразі надали Україні зброї на близько 40 мільярдів доларів, що приблизно дорівнює річному оборонному бюджету Франції.
В окупованих Пологах виявили місце утримання полонених українських бійців і цивільних — ОВА
В окупованих Пологах на Запоріжжі виявили місце утримання полонених українських бійців і цивільних. Про це повідомила пресслужба обласної військової адміністрації.
"В місті Пологи, що на тимчасово зайнятій території Запорізької області, виявлено місце утримання полонених військовослужбовців Сил оборони та цивільних громадян, яких затримано за звинуваченнями у співпраці з силовими структурами України", — зазначили там без додаткових деталей.
Росіяни на Донбасі застосовують всі вили артилерії, авіацію, міномети, танки — Череватий
Донбас залишається і надалі напрямком головного удару військ Росії. Зокрема, на Бахмутському й Авдіївському напрямках росіяни продовжують вести атаки, штурмові дії. Про це в ефірі Суспільного повідомив Сергій Череватий, речник Східного угруповання військ.
"(Війська РФ) застосовують всі види артилерії, яка в нього є, РСЗВ, авіацію, міномети, танки. Проте попри його масований удар і спроби штурмів ЗСУ в важких умовах, в умовах дощів, вод в окопах, тримають оборону, не дають прорватися ворогу, вийти на оперативний простір і продовжувати захоплювати нашу землю. Оборона тримається, головне, що ворог не може прорватися і головне, що він несе величезні втрати", — додав Череватий.
Він додав, що зараз українська логістика працює 24/7, щоб забезпечити військовослужбовців одягом, взуттям, умовам, щоб вони могли вести бойові дії.
НАТО має посилити підтримку України — Столтенберг
НАТО має посилити підтримку України, аби не дати Путіну жодних шансів поставити її на коліна протягом зими. Про це заявив німецькому виданню Welt напередодні засідання міністрів закордонних справ НАТО генеральний секретар альянсу Єнс Столтенберг.
Наразі, зауважив він, Путін реагує на поразки з "більшою жорстокістю". З початком зими Москва почала бомбардувати енергосистему України, щоб поставити країну на коліна.
"Путін намагається використовувати зиму як зброю. Але він не досягне цього успіху", — переконаний Столтенберг. Генсек НАТО зазначив, що чим більше буде військових успіхів України, тим сильнішою буде її позиція в майбутніх переговорах.
"Ми можемо посилити позицію України за столом переговорів, якщо надамо країні військову підтримку. Найкращий спосіб підтримати мир – підтримати Україну", — підкреслив він.
Генсек додав, що всі партнери мають підтримувати та збільшувати допомогу Україні. Це допомогло б українцям відстояти своє право на самозахист.
Уласлідок обстрілу Дніпра загинула людина — ОВА
Суботній удар росіян по Дніпру забрав життя однієї людини, повідомив глава Дніпропетровської ОВА Валентин Резніченко. Троє у лікарнях.
"Щойно рятувальники дістали тіло загиблого з-під завалів зруйнованих ракетою складів. Під час атаки постраждали 13 людей", — зазначив він.
На Хмельниччині про повітряну тривогу сповіщатимуть поліцейські
На Хмельниччині у разі відсутності електроенергії поліцейські через гучномовці сповіщатимуть про повітряну тривогу та відбій. Про це повідомили у пресслужбі поліції Хмельницької області.
"Після чергового масованого ракетного обстрілу території України Російською Федерацією багато осель залишається без електроенергії. Тож у випадку оголошення повітряної тривоги, поліцейські за допомогою гучномовців, повідомлятимуть про такий сигнал. Закликаємо мешканців області звертати увагу на такі оповіщення і негайно йти в найближче укриття. Аналогічним чином правоохоронці сповіщатимуть і про відбій повітряної тривоги", — йдеться у повідомленні.
Також у підрозділах поліції по всій області та на поліцейських станція при потребі містяни можуть зігрітися та підзарядити телефони, додали у пресслужбі.
СБУ перевіряє храм Різдва Христового УПЦ МП в Івано-Франківську
В Івано-Франківську на території та в храмі Різдва Христового Української православної церкви Московського патріархату, що на вулиці Довженка, працівники Служби безпеки України разом з поліцейськими та нацгвардійцями проводять перевірку. Цю інформацію Суспільному підтвердили в СБУ.
На територію церкви працівники відомств зайшли зранку 27 листопада. Слідчі проводять кнтррозвідувальні безпекові заходи в межах протидії підривній діяльності спецслужб РФ в Україні, зокрема перевіряють, чи немає заборонених предметів та підозрілих людей, причетних "до протиправної діяльності на шкоду державі".
На Facebook-сторінці СБУ в Івано-Франківській області повідомили, що огляд проводять за безпосередньої участі представників церкви.
"Усі дії відбуваються в межах чинного законодавства та проводяться для перевірки інформації про наміри використання єпархії як осередку "руского міра", недопущення використання приміщень УПЦ для переховування громадян країни-агресора, зберігання заборонених предметів, убезпечення населення від провокацій і терористичних актів", — йдеться у дописі.
РФ навяд чи досягне оперативного прориву у районі Павлівки та Вугледара на Донеччині — британська розвідка
Росія навряд чи зможе сконцентрувати достатньо якісних сил, щоб досягнути оперативного прориву у районі Павлівки та Вугледара на Донеччині. Про це повідомило Міністерство оборони Великої Британії з посиланням на дані британської розвідки.
За даними британських розвідників, цей район був ареною інтенсивних бойових дій протягом останніх двох тижнів, хоча мало території перейшло з рук в руки. І Росія, і Україна мають значні сили, спрямовані на цей сектор, причому російська морська піхота зазнала великих втрат, зазначили у британській розвідці.
Бойові дії на цій території залишаються інтенсивними, ймовірно, частково через те, що Росія вважає, що ця територія потенційно може стати відправною точкою для майбутнього великого наступу на північ, щоб захопити решту контрольованої Україною Донецької області, зазначили британські розвідники.
Київ готовий до снігопаду — Кличко
У Києві всі служби готові до зміни погодних умов та прибирання міста. Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко. Він нагадав, що в столиці синоптики прогнозують снігопад і вже надлітає сніг.
"Зокрема, з вечора напоготові працівники "Київавтодору". Дорожня служба має 525 одиниць основної і додаткової техніки, яку використовують для прибирання снігу й протиожеледної обробки покриття в столиці", — зазначив Кличко. За його словами, готове і житлово-комунальне господарство — керуючі компанії мають 167 одиниць техніки та понад 4 тисячі працівників, яких задіюватимуть відповідно до потреби і масштабів негоди. Також свої балансові території виїдуть прибирати техніка та працівники зеленбудів столиці. Ситуація на дорогах залежатиме не тільки від комунальників, а й від обережності та відповідальності водіїв, наголосив мер Києва. "Будь ласка, під час негоди не виїжджайте на власних авто без нагальної потреби. Не паркуйтеся на узбіччях доріг, аби не заважати роботі снігоприбиральної техніки. Пішоходів також прошу бути обережними та уважними. А в темну пору доби носити одяг зі світловідбиваючими елементами", — додав Кличко.
Станом на 11:00 виробники електроенергії покривають майже 80% потреб споживання — "Укренерго"
Станом на 11:00 виробники електроенергії покривають майже 80% потреб споживання, яке поступово зростає через похолодання. Про це повідомили в “Укренерго”. З цих 80% критична інфраструктура споживає лише близько 10%, решта електроенергії використовується для електропостачання споживачів.
За таких умов оператори систем розподілу (обленерго) мають всі можливості рівномірно чергувати обмеження споживачів. Режим обмеження споживання продовжує діяти через дефіцит потужності, який наразі складає близько 20%.
"Звертаємо увагу, що "Укренерго" доводить до обленерго ліміти споживання по кожній області, перевищувати який не можна. Обленерго самостійно визначає види відключень — аварійні чи планові — і безпосередньо їх застосовує", — зазначили у компаії..
В "Укренерго" також нагадали, що сьогодні кожен українець, в будинок якого повернулось світло, може допомогти швидше повернути його іншим, ощадливо використовуючи електроенергію. Це дозволить менше застосовувати обмеження, спрямовані на попередження аварій, а також дасть змогу енергетикам зосередитися на ремонтах пошкоджених об’єктів, які ускладнюються з кожною наступною ракетною атакою.
У Херсоні чутно вибухи, повідомляють кореспонденти Суспільного.
У Києві діють відключення електроенергії — КМВА
У Києві станом на 10:30 збільшилося навантаження на систему електропостачання. Тому діють відключення електроенергії. Про це повідомили в КМВА.
Начальник Криворізької РВА розповів про наслідки ранкового ракетного обстрілу
На Дніпропетровщині під час атаки у Кривому Розі ракети влучили в об`єкт залізничної інфраструктури. Рух коліями неможливий. Вибуховою хвилею пошкоджені будинки, розташовані поряд, — повідомив в ефірі нацмарафону начальник Криворізької РВА Євген Ситниченко.
Внаслідок військових дій за добу на Харківщині одна людина загинула, троє поранені
У Лозівському районі чоловік підірвався на вибухонебезпечному предметі, загинув на місці. Медики шпиталізували трьох людей внаслідок поранень та вибухових травм.
Про це 27 листопада повідомив голова ОВА Олег Синєгубов.
"Медики госпіталізували чоловіка 68 років та жінку 81 років, які отримали поранення після обстрілів у Куп'янську. 50-річний чоловік отримав вибухову травму у Ківшарівці, також госпіталізований до лікарні. У селі Шульське 62-річний чоловік підірвався на вибухонебезпечному предметі, загинув", — йдеться у повідомленні.
Внаслідок російських обстрілів у Вовчанській громаді пошкоджено олійне підприємство.
У Києві проходить офлайн-частина благодійного забігу “Об’єднані сміливістю”
У Києві у неділю, 27 листопада, проходить офлайн-частина благодійного забігу “Об’єднані сміливістю”, в якому бере участь понад 500 учасників. Попри проблеми зі світлом, водою, мобільним зв'язком сотні українців продемонструють свою силу духу та незламність, наголошують організатори.
Як розповіла Суспільному співорганізаторка акції Вікторія Веремієнко, у забігу беруть участь бігуни з 39 країн світу у форматі онлайн і офлайн у Києві. Онлайн до забігу можна приєднатися ще протягом тижня.
Серед учасників забігу — американський історик, амбасадор UNITED24 Тімоті Снайдер. Він пробіжить дистанцію у 10 км онлайн у США.
Головна мета пробіжки — привернути увагу до України у світі, показати незламність українського духу та благодійний збір коштів. 70% від прибутку з проєкту передадуть UNITED24. Спільно з істориком Тімоті Снайдером, фандрейзингова платформа збирає кошти на “Ловця шахедів” — систему протидії дронам окупантів.
440 дітей загинули внаслідок збройної агресії РФ в Україні — ОГПУ
Станом на ранок 27 листопада більше ніж 1291 дитина постраждала в Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії РФ. За офіційною інформацією ювенальних прокурорів, 440 дітей загинули та щонайменше 851 дитина отримали поранення. Про це повідомили в Офісі Генпрокурора.
Ці цифри не остаточні, зазначили в ОГПУ.
В столиці практично повністю відновлені електроживлення, вода, тепло, зв'язок — КМВА
В столиці практично повністю відновлені електроживлення, вода, тепло, зв'язок. Про це станом на 9 ранку повідомили в КМВА. Ремонтні роботи в системі електромереж на завершальній стадії. Станом на ранок більшість мешканців міста не лише із світлом, але й без аварійних та навіть стабілізаційних відключень. "Все завдяки відновленому, стабільному електропостачанню та низькому споживанню абонентами електроенергії", — зазначили в КМВА. В масштабі столиці водопостачання, теплопостачання, зв'язок — все працює в штатному режимі, додали в адміністрації, Ймовірні лише локальні аварійні ситуації.
РФ втратила у війні з Україною 600 військових за добу — Генштаб ЗСУ
Станом на ранок 27 листопада загальні бойові втрати Росії з початку повномасштабного наступу на Україну 24 лютого становлять близько 87 310 військовослужбовців. Про це йдеться у повідомленні Генштабу Збройних сил України.
За добу російське військо втратило біля 600 військових.
З техніки росіяни втратили:
- танків — 2905 (+4) од,
- бойових броньованих машин — 5856 (+8) од,
- артилерійських систем — 1897 (+1) од,
- РСЗВ — 395 (+0) од,
- засоби ППО — 209 (+0) од,
- літаків — 278 (+0) од,
- гелікоптерів — 261 (+0) од,
- БПЛА оперативно-тактичного рівня — 1555 (+1),
- крилаті ракети — 531 (+0),
- кораблі /катери — 16 (+0) од,
- автомобільної техніки та автоцистерн — 4412 (+6) од,
- спеціальна техніка — 163 (+0).
Найбільших втрат військо РФ зазнало на Бахмутському, Лиманському та Авдіївському напрямках. Дані уточнюються.
У Кривому Розі дві ракети вдарили по об’єкту транспортної інфраструктури — ОВА
У Кривому Розі дві ракети вдарили по об’єкту транспортної інфраструктури. Є серйозні руйнування, повідомив керівник Дніпропетровської ОВА Валентин Резніченко.
ISW прогнозує зростання темпів бойових дій з наступних тижнів
Загальний темп операцій уздовж лінії фронту сповільнився останніми днями через погіршення погодних умов. Але, ймовірно, він зросте, починаючи з наступних кількох тижнів, оскільки температура впаде, а земля замерзне на всій території бойових дій. Про це йдеться в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
“Українські та російські звіти з критично важливих прифронтових районів на сході та півдні України, включаючи Сватове, Бахмут і Вугледар, вказують на те, що операції з обох сторін наразі загальмовані сильним дощем і, як наслідок, сильним брудом”, — йдеться в аналітичному звіті.
Як відзначає ISW, протягом наступного тижня прогнозується зниження температури по всій Україні. Імовірно, земля померзне, і це пришвидшить темп бойових дій, оскільки збільшиться мобільність для обох сторін.
“Температура в районах на північному сході України, як-от уздовж лінії Сватове-Кремінна, опуститься до добових максимумів, близьких до нуля, між 28 листопада та 4 грудня. Імовірно, землі знадобляться кілька днів, щоб затвердіти , що означає, що умови для збільшення темпів операцій по всій Україні будуть створені протягом вихідних 3-4 грудня та наступного тижня”, — зазначили аналітики.
Незрозуміло, чи готується якась зі сторін відновити великі наступальні або контрнаступальні операції в той час, але метеорологічні фактори, які перешкоджали таким операціям, почнуть зникати, йдеться в аналітичному звіті.
Ракетна атака по Кривому Рогу, повідомив керівник ВЦА Олександр Вілкул. У місті повітряна тривога.
На Хмельниччину прибув перший потяг з Херсона
26 листопада 2022 року, на Хмельниччину з Херсона, від початку повномасштабного вторгнення, прибув перший потяг. Ним приїхало 73 херсонці, які скористалися безоплатною евакуацією.
Про це повідомив начальник Хмельницької ОВА Сергій Гамалій.
За його словами, після прибуття на Хмельниччину всі евакуйовані отримали допомогу з оформленням довідки внутрішньопереміщеної особи та державну грошову підтримку в розмірі двох тисяч гривень на дорослого та три тисячі гривень на дітей й осіб з інвалідністю за державною програмою від Укрпошти.
"Ми ще з літа готували наші комунальні заклади до прибуття вимушених переселенців, отож зараз усі вони вже розселені в школах, садочках та інших облаштованих приміщеннях на території області. Одразу з вокзалу автобусами людей доставили до нових домівок. Дякую всім, хто долучається до підтримки херсонців! Ми - одна велика родина! Разом переможемо!", — написав Гамалій.
Від обстрілів з боку армії РФ загинули п'ятеро людей у Часовому Ярі, Бахмуті та Рідкодубі
Протягом 26 листопада від обстрілів з боку армії РФ на Донеччині загинули п'ятеро людей, ще четверо отримали поранення. Про це повідомив голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко.
"За 26 листопада росіяни вбили п'ятьох цивільних на Донеччині: трьох у Рідкодубі, одного у Часовому Яру та одного у Бахмуті", — повідомив він.
Поранення отримали троє жителів Часового Яру та один житель Рідкодубу.
Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну на Донеччині загинули 1228 людей, ще 2642 людини отримали поранення. Встановити точну кількість загиблих та поранених у Маріуполі та Волновасі зараз неможливо.
Наразі немає суттєвих підстав, щоб говорити про можливість дефіциту пального — експерт
Наразі немає суттєвих підстав для того, щоб говорити про можливість якогось дефіциту пального. Про це Суспільному в ефірі єдиного телемарафону розповів експерт “Консалтингової групи “А-95” Артем Куюн.
“Зараз був “стрес-тест”, ми бачимо, що більшість заправок з генераторами, працюють, у них достатні запаси пального, хот-догів, кави та іншого. Блекаут їм не страшний, бо вони самі бензин для своїх генераторів і постачають”, — сказав Куюн.
Якимось чином міг би впливати блекаут на доставку пального, але працює УЗ, бензовози, працює все, додав він.
Вночі окупанти завдали ракетного удару по передмістю Запоріжжя — ОВА
Цієї ночі російські військові знову завдали ракетного удару по передмістю Запоріжжя. Внаслідок вибухів двох ракет (ймовірно С300) на території одного з агропідприємств виникла пожежа, люди не постраждали. Про це повідомив очільник Запорізької ОВА Олександр Старух.
Атаки військ РФ зазнали дві громади Дніпропетровщини: понівечені будинки, автівки, газопровід
У ніч на 27 листопада війська РФ з "Градів" та важкої артилерії обстріляли Червоногригорівську та Марганецьку громади Дніпропетровщини. Про це у своєму Telegram-каналі повідомив голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Валентин Резніченко.
"У Червоногригорівській громаді понівечені 6 приватних будинків, 6 господарських споруд, автівки приватного підприємства та газопровід. У Марганецькій громаді представники ДСНС продовжують обстежувати території", — написав він.
Загиблих і поранених внаслідок обстрілів немає.
В інших районах області ніч минула без атак російських військових, додав посадовець.
За добу вразили 2 пункти управління і 11 районів зосередження особового складу росіян — Генштаб ЗСУ
Українські ракетники та артилеристи за добу уразили 2 пункти управління, 11 районів зосередження особового складу, озброєння та військової техніки РФ, а також один інший важливий об’єкт окупантів. Про це повідомляє Генштаб ЗСУ у ранковому зведенні.
У РФ і на окупованих територіях готуються до прихованої мобілізації з 10 грудня — Генштаб ЗСУ
За наявною інформацією, в Російській Федерації та на тимчасово окупованих територіях України тривають підготовчі заходи щодо проведення з 10 грудня чергової хвилі прихованої мобілізації до лав російських окупаційних військ. Про це повідомляє Генштаб ЗСУ у ранковому зведенні.
Генштаб ЗСУ підтвердив втрати окупантів на Запоріжжі
Підтверджено вогневе ураження 25 листопада районів зосередження живої сили окупантів в районах населених пунктів Мелітополь, Пологи та Михайлівка Запорізької області. Втрати окупантів склали понад 100 людей пораненими, знищено близько 10 одиниць військової техніки різних типів та 2 склади боєприпасів. Про це повідомляє Генштаб ЗСУ у ранковому зведенні.
У Генштабі ЗСУ розповіли про ситуацію на основних напрямках
На Волинському та Поліському напрямках обстановка без суттєвих змін, ознак формування наступальних угруповань окупантів немає. Про це повідомляє Генштаб ЗСУ у ранковому зведенні.
На Сіверському напрямку, у прикордонних районах Брянської та Курської областей, підрозділи РФ прикривають ділянку російсько-українського кордону та ведуть демонстраційні і провокаційні дії.
На Слобожанському напрямку окупанти обстріляли з танків, мінометів та ствольної артилерії райони населених пунктів Стрілеча, Красне, Чугунівка, Ізбицьке, Огірцеве, Бочкове, Бударки та Амбарне Харківської області.
На Куп’янському напрямку військо РФ зосереджує основні зусилля на веденні наступальних дій. На Лиманському напрямку — веде оборону. Здійснило обстріли з танків та артилерії по районах населених пунктів Берестове, Куп’янськ, Курилівка, Табаївка, Крохмальне Харківської області, Невське Луганської області та Ямполівка і Торське на Донеччині. В районі населеного пункту Стельмахівка російські окупанти застосували важкі вогнеметні системи ТОС-1А.
На Бахмутському та Авдіївському напрямках росіяни продовжують наступати. Завдали вогневого ураження по районах населених пунктів Андріївка, Спірне, Берестове, Білогорівка, Яковлівка, Бахмутське, Бахмут, Кліщіївка, Курдюмівка, Авдіївка, Водяне, Первомайське, Мар’їнка та Новомихайлівка Донецької області.
На Новопавлівському та Запорізькому напрямках військо РФ обороняється. Здійснило обстріли з танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії по позиціях Сил оборони та районах населених пунктів Новоукраїнка, Вугледар, Времівка, Новосілка і Новопіль Донецької області та Полтавка, Малинівка, Червоне, Залізничне, Дорожнянка, Новоданилівка і Плавні на Запоріжжі.
На Криворізькому та Херсонському напрямках окупанти задіяли міномети, танки, ствольну та реактивну артилерію для ураження населених пунктів Республіканець, Придніпровське, Антонівка Херсонської області та міста Херсон.
Сили оборони відбили атаки окупантів в районах 5 населених пунктів на Донбасі — Генштаб
Росіяни продовжують перегруповувати війська, щоб посилити частини й підрозділи на Лиманському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках. Про це повідомляє Генштаб ЗСУ у ранковому зведенні. За добу підрозділи Сил оборони України відбили атаки окупантів в районах населених пунктів Стельмахівка Луганської області та Білогорівка, Мар'їнка, Верхньокам’янське та Спірне Донецької області.
Військо РФ завдало 2 ракетних удари по цивільних об’єктах міста Дніпро та здійснило 38 обстрілів із реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та цивільних об’єктах, зокрема, міста Херсон.
Вночі у Запоріжжі під час повітряної тривоги було чути вибухи, повідомляють кореспонденти Суспільного.
У Чорнобаївці на Херсонщині від російських обстрілів поранена дитина
Чорнобаївку на Херсонщині обстріляли російські військові. Внаслідок обстрілу поранена дитина, повідомляють в Херсонській ОВА.
Її доправили до дитячої обласної клінічної лікарні.
Кількість артилерії, яка використовується в Україні, вражає — NYT
Після розпаду Радянського Союзу європейські країни скористалися "дивідендами миру", різко скоротивши свої оборонні бюджети, армії та арсенали, пише The New York Times.
Зараз, через дев'ять місяців війни, фундаментальна неготовність Заходу спричинила шалену гонитву за тим, щоб забезпечити Україну тим, що їй потрібно, одночасно поповнюючи запаси НАТО. За словами офіційних представників Альянсу, кількість артилерії, яка використовується, "вражає уяву". В Афганістані сили НАТО могли випускати навіть 300 артилерійських снарядів на день і не турбуватися про протиповітряну оборону.
"День в Україні — це місяць або більше в Афганістані", — зазначила Камілла Гранд, експерт з питань оборони Європейської ради з міжнародних відносин.
Подоляк заявив, що Росія – це прояв класичного фашизму у XXI столітті
Про це радник голови Офісу президента Михайло Подоляк написав у Twitter.
“Якщо на початку війни РФ іще намагалася замаскувати справжні цілі війни різними відмовками, то зараз кремль відверто каже лише про одну мету – знищення України як держави та масове вбивство українців як нації”, — зазначив Подоляк.
Він додав, що “путінська Росія – це чистий прояв класичного фашизму у XXI столітті".
У ФРН можуть спростити правила набуття німецького громадянства
Про це заявив канцлер ФРН Олаф Шольц у подкасті Kanzler Kompakt.
"Німеччині потрібні кращі правила для натуралізації всіх цих жінок і чоловіків", — заявив Шольц.
Він додав, що протягом багатьох століть, десятиліть багато людей емігрувало з Німеччини. Мільйони поїхали, наприклад, до Америки. Але й навпаки, на протязі десятиліть Німеччина стала для багатьох "країною надії". Жінки та чоловіки, а іноді й діти, які приїхали до Німеччини, зробили великий внесок у те, щоб німецька економіка була такою ж сильною, якою вона є сьогодні. Шольц згадав так званих "гастарбайтерів" і зазначив, що й зараз багато людей сприяють тому, що в Німеччині "все добре".