Українець Владислав Гераскевич замкнув топ-10 на першому етапі сезону Кубка світу зі скелетону

AP Photos

Спортсмен не зміг показати високий результат через невдалу першу спробу.

Український скелетоніст Владислав Гераскевич розпочав виступи у сезоні Кубка світу. Представник України взяв участь на першому ж етапі, що відбувся у канадському Вістлері.

Гераскевич закінчив попередній сезон Кубка світу зі скелетону на 16-му місці у загальному заліку. Хоча й показав найкращий результат у кар'єрі, фінішувавши шостим на етапі у Сігулді.

Читайте також: Особистий рекорд, два фініші у топ-10. Як виступив українець Гераскевич на Кубку світу з скелетону

Перед стартом сезону Кубка світу Гераскевич виступив на змаганнях Північноамериканського кубку, які проходили саме у Вістлері. І там двічі фінішував на другій позиції.

На самому ж етапі Кубка світу зі скелетону Гераскевич був одним з 15 спортсменів, які боролися за високі місця. Уперше майже за 20 років цей сезон мав розпочатися без обох братів Дукурсів: 38-річний Мартінс оголосив про завершення кар'єри після Олімпіади-2022, тоді як 41-річний Томаc вирішив пропустити цей сезон.

Враховуючи відсутність братів Дукурсів, а також відсторонення російських атлетів, головними претендентами на нагороду були німецькі скелетоністи Аксель Юнгк та Крістофер Грьоттер, які посіли друге та третє місця у загальному заліку попереднього сезону. Також участь в етапі брав британець Метт Вестон, кореєць Юнг Син Гі, німець Александер Гасснер.

Гераскевич, як і решта спортсменів, мали пройти два проїзди, які б визначили їхній підсумковий результат. Український скелетоніст розпочинав виступи під восьмим номером.

Перший проїзд у Гераскевича вийшов невдалим. Український скелетоніст показав останній результат на старті і тоді ж ледь не втратив рівновагу, суттєво втративши швидкість. І хоча проходженням по дистанції зміг нівелювати різницю, перед другим проїздом йшов на 13-й позиції (час - 54.45 секунди). Відставання від проміжного лідера Метта Вестона склало 1.61 секунди.

Однак другий проїзд вийшов у Гераскевич значно краще. Від свого першого часу українець відіграв 1.39 секунди, подолавши дистанцію з 53.06 секунди.

У підсумку Гераскевич зміг покращити свій результат та фінішувати у топ-10. А результат українця у другому проїзді взагалі став шостим загальним.

Переможцем першого етапу Кубка світу став Метт Вестон. Він втримав перше місце у боротьбі з іншим британцем Маркусом Ваяттом (перевага склала лише 0.01 секунди) та корейцем Син Гі.

Скелетон (чоловіки). Перший етап Кубка світу 2022/23. Вістлер, Канада

 1. Метт Вестон (Велика Британія) - 1:45.44 хвилин
 2. Маркус Ваятт (Велика Британія) +0.01
 3. Юнг Син Гі (Південна Корея) +0.66
 4. Аксель Юнгк (Німеччина) +0.69
 5. Крістофер Грьоттер (Німеччина) +1.03
 6. Блейк Енци (Канада) +1.42

...

 • 10. Владислав Гераскевич (Україна) +2.07

Наступний етап Кубка світу зі скелетону відбудеться 1 грудня в американському Парк Сіті.

Хто такий Владислав Гераскевич

 • Владислав Гераскевич – 23-річний український скелетоніст, який народився в Києві.
 • Наразі Гераскевич – єдиний представник України у скелетоні на етапах Кубка світу. Саме він є першим в історії України скелетоністом, який виступає на міжнародному рівні.
 • Гераскевич - учасник двох Зимових Олімпіад. У 2018 році в Пхьончхані він посів 12-е місце, тоді як на Іграх у Пекіні-2022 став 18-м.
 • Найкращий результат українця на етапах Кубка світу зі скелетону – шосте місце на етапі у Сігулді в сезоні 2021/22.