У Європарламенті узгодили текст резолюції про визнання РФ державою-спонсором тероризму

Будівля Європарламенту у Страсбурзі. Фото: AP

У Європейському парламенті узгодили текст резолюції про визнання Російської Федерації державою-спонсором тероризму. Про це повідомив депутат Європарламенту Андріус Кубілюс.

“Після 4 годин переговорів між політичними групами Європейського парламенту було досягнуто згоди щодо тексту. Основний посил: “Європейський парламент /…/ визнає Росію державою-спонсором тероризму і державою, яка використовує засоби тероризму”, — написав Кубілюс.

Депутати Європарламенту планують винести резолюцію на голосування під час сесії 21-24 листопада.

13 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію про визнання російського режиму терористичним. Резолюцію підтримали 99 делегатів. Утримався один.

Найважливіші моменти документа:

  • В резолюції зазначається, що російський режим — є терористичним.
  • Вперше в історії Рада Європи заявила, що потрібно дати зброю. Йдеться про системи ППО для захисту цивільного населення.
  • Перебування Росії у Радбезі ООН — не є легальним, немає юридичних підстав, чому РФ там є в організації.
  • Якнайскоріше створення міжнародного трибуналу.

Що відомо

  • 28 липня Сенат США ухвалив резолюцію, яка закликає Держдеп визнати Росію державою-спонсором тероризму через події в Україні, Чечні, Грузії та Сирії, які призвели "до загибелі незліченної кількості людей.
  • 14 вересня речник Державного департаменту США Нед Прайс заявив, що адміністрація президента Байдена веде обговорення з Конгресом США запровадження проти Росії нових санкцій, які були б аналогічні оголошенню РФ країною-спонсором тероризму.
  • 15 вересня американські сенатори демократ Річард Блюменталь та республіканець Ліндсей Грем представили законопроєкт про визнання Росії країною-спонсором тероризму. Документ містить положення, що дозволить президентові США відмовитися від визнання країни спонсором тероризму з міркувань національної безпеки після того, як він засвідчить Конгресу, що Росія більше не підтримує акти міжнародного тероризму.
  • 11 серпня Сейм Латвії визнав Росію державою — спонсором тероризму.

Читайте також

Трибунал для Путіна. Як російське керівництво відповість за злочини в Україні

"Чи допомагають переговори подолати терор?": Зеленський закликав визнати РФ державою-терористом