"Чи допомагають переговори подолати терор?": Зеленський закликав визнати РФ державою-терористом

Президент України Володимир Зеленський. Фото: Офіс президента України

Президент України Володимир Зеленський закликав світову спільноту офіційно визнати Росію державою-терористом на тлі останніх військових ударів по цивільних, а також збільшити військову допомогу Україні.

Про це він заявив під час відеозвернення 9 жовтня.

"Хочу сьогодні адресувати це моє звернення тим у світі, хто піддається російським маніпуляціям про нібито переговори. Про те, що нібито тільки переговори можуть завершити цю жорстоку російську терористичну війну. Чи хоче держава-терорист миру? Очевидно, що ні. Вона доводить це щодня і щоночі", — зазначив гарант.

Він нагадав про останню російську ракетну атаку на Запоріжжя, де внаслідок удару вкотре загинули мирні люди. Ці дії свідчать про те, що Росія не хоче миру, зазначив Зеленський.

"Чи справді переговори допомагають подолати терор? Зараз усім треба чесно дати собі відповідь на це запитання. Терористів знешкоджують. Терор — це злочин, за який має бути покарання. Терор на державному рівні — це один з найбільш жахливих міжнародних злочинів, який загрожує не тільки комусь одному у світі, а всій міжнародній спільноті", — сказав гарант.

Читайте також: Конгрес США розгляне визнання Росії країною-спонсором тероризму

Відтак він закликав світ об’єднати зусилля та офіційно визнати Росію державою-терористом на всіх рівнях.

"Потрібне обмеження будь-яких економічних контактів з будь-якими російськими суб’єктами — не можна бути спонсорами тероризму. Потрібне чітке засудження на всіх рівнях кожного ескалаційного кроку Росії — від терористичних ударів до злочинної спроби анексії нашої території. Відповідна резолюція днями розглядатиметься Генеральною Асамблеєю ООН. Ми побачимо по голосуванню, хто і як ставиться до терористів насправді", — зауважив президент.

Окрім того, він закликав збільшити допомогу Україні.

"Треба пришвидшити надання Україні достатньої кількості ефективних систем протиповітряної оборони. Саме переговори про надання таких систем ППО, саме переговори про збільшення іншої оборонної, політичної та фінансової підтримки — це і є той єдиний можливий переговорний формат, який може реально наблизити мир", — підсумував Володимир Зеленський.

Читайте також

Знеструмлена ЗАЕС, Кримський міст, підготовка до зими. 228-й день війни. Онлайн

У центрі Запоріжжя завершили розбирати завали будинків після ракетних обстрілів. Кількість загиблих зросла до 20 людей