"Наша демократія під загрозою" — Байден про проміжні вибори у США

Президент США Джо Байден. 28 вересня 2022 року. Фото: Getty Images

Напередодні проміжних виборів у США президент Джо Байден у понеділок, 7 листопада, попередив, що перемога республіканців може послабити демократичні інститути країни. Водночас колишній президент Дональд Трамп натякнув, що наступного тижня зробить “велику заяву”. Про це пише Reuters.

“Сьогодні ми зіткнулися з точкою перелому. Ми глибоко розуміємо, що наша демократія під загрозою, і ми знаємо, що зараз ваш момент, щоб її захистити”, — сказав Байден під час виступу в Державному університеті Боуї.

Коментарі Байдена відображають глибокий політичний розкол у Сполучених Штатах напередодні виборів 8 листопада, у результаті яких республіканці можуть отримати контроль над однією або обома палатами Конгресу, відзначає Reuters.

Позапартійні аналитики виборів прогнозують, що республіканці, ймовірно, отримають приблизно 25 місць у 435-місній Палаті представників. Цього більш ніж достатньо, щоб отримати більшість. Аналітики кажуть, що республіканці також можуть отримати одне місце, яке їм необхідно, щоб отримати контроль над Сенатом.

Республіканці звинуватили адміністрацію Байдена у зростанні цін і злочинності, що є двома головними проблемами виборців. Але десятки кандидатів також повторили безпідставні заяви Трампа про шахрайство під час його поразки на виборах 2020 року. Деякі з них можуть стати губернаторами і зіграти центральну роль у президентських перегонах 2024 року.

Трамп неодноразово натякав, що може знову балотуватися в президенти. На мітингу на підтримку кандидатів від Республіканської партії в Огайо Трамп заявив, що зробить заяву через тиждень після виборів.

“У вівторок, 15 листопада, я зроблю дуже важливе оголошення в Мар-а-Лаго в Палм-Біч, штат Флорида”, — сказав він. Раніше Трамп натякав, що планує балотуватися у президенти у 2024 році.

Під час виборів 8 листопада, американці оберуть Палату представників, третину Сенату, законодавчі збори та губернаторів у багатьох штатах. Останні два роки більшість у Палаті мали демократи.

4 листопада конгресвумен, республіканка та трампістка Марджорі Тейлор Грін заявила, що, якщо республіканці отримають більшість, від республіканського Конгресу Україна не отримає "ні копійки".

Читайте також

У Росії заявили, що збираються втручатись у американські вибори 8 листопада

Росія активує своїх тролів і ботів напередодні виборів у США — The New York Times

Вибори у США: Експерт розповів про "відкладену загрозу" перемоги республіканців