В осінньо-зимовий період очікуватиметься нова хвиля COVID-19, як і в попередні роки — МОЗ

ФОТО: Gettyimages

Оскільки коронавірус — це вірусне захворювання, в осінньо-зимовий період очікуватиметься нова хвиля COVID-19, як і в попередні роки, розповів голова Комітету ВРУ з питань здоров’я нації Михайло Радуцький в ефірі національного телемарафону Суспільного. Він додав, що очікується, що це той самий штам, який сьогодні "гуляє" по Європі, і по Україні — "омікрон".

"З позитивного — на сьогодні, за даними ВООЗ, на 90% знизилася летальність в світі людей, які хворіють на ковід. ВООЗ це пояснює так само, як і українські фахівці, тим, що дуже багато людей пройшли вакцинацію, зокрема бустерними дозами", — сказав Радуцький.

Він пояснив, що в Україні немає колективного імунітету, оскільки через війну уповільнилися темпи вакцинації.

"І це не тому, що нам не вистачає вакцини, а тому, що людям сьогодні не зовсім до вакцинації, коли бомблять ракетами", — зазначив він і сказав, що сьогодні не є проблемою провакцинуватися на всіх підконтрольних Україні територіях.

Заступниця міністра охорони здоров’я Марія Карчевич розповіла, що одразу разом з військовою адміністрацією вживаються заходи для того, щоб забезпечити безперебійне надання медичної допомоги на Херсонщині.

"На сьогодні на території Херсона всі заклади охорони здоров’я працюють у звичному режимі і забезпечені необхідними препаратами. Нами було відправлено і доставлено до Херсона 45 тис тонн гуманітарної допомоги саме медичної: лікарські препарати, медичні вироби, те, що першочергово потрібно. У тому числі, щоб організувати і пункти видачі місцевим мешканцям. Точки видачі організовано і на базі закладів охорони здоров’я. Від сьогодні (15 листопада - ред.) працюють дві точки видачі гуманітарних ліків: площа Свободи, Залізничний вокзал. Там також працюють медичні працівники, які здійснюють, за потреби, огляд, консультації тощо", — розповіла Карчевич.

Вона розповіла, що на території Херсонської області зруйновано понад 10 закладів охорони здоров’я.

"В Херсоні вся інфраструктура наразі є збереженою, і медичне обладнання в закладах збережене. Якщо говорити про область, то маємо пошкодження і інфраструктури. Крім того, окупанти вкрали і дороговартісне обладнання. Тому ми говоримо про покриття першочергових потреб для відновлення медичної допомоги, і далі потрібно відновлювати і роботу інфраструктури, і закладів у тому числі", — додала заступниця міністра охорони здоров'я.

Читайте також

МОЗ закупить обладнання для знезараження медичних відходів

Від початку року смертність від COVID-19 знизилась на 90% — ВООЗ

У Європі поширюється новий варіант омікрон-штаму коронавірусу, він може спричинити ріст захворювання на COVID-19 — ECDC