"Сектор 21": у Маріуполі збільшується кількість братських могил

Масові поховання поблизу Маріуполя. Фото: Telegram/Маріупольська міська рада

В окупованому Маріуполі збільшується територія масових поховань: радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко оприлюднив відео з так званого "Сектору 21" масового поховання у Старому Криму.

За інформацією Андрющенка, у Маріуполі зросла кількість смертей, зокрема через те, що в місті немає опалення та медичних послуг.

"Людей не просто не лікують, в більшості просто ігнорують сам факт масового захворювання. Лікувати немає ким та немає чим", — написав Андрющенко.

Також під час знесення зруйнованих та пошкоджених обстрілами будинків під завалами знаходять загиблих людей. Окупанти, стверджує Андрющенко, приховують цю інформацію та ховають загиблих у братських могилах.

"Наші люди побували та зняли реалії. Знову – траншеї, навіть не заколочені труни, частини тіл в коробках. Вже навіть не на всі могили встановлюють таблички, просто зариваючи як є. Кладовище зростає на очах. Робота по облаштуванню нових траншей смерті не зупиняється не на день. Страшно уявити реальні цифри втрат цивільного населення Маріуполя через російську окупацію", — написав Андрющенко.

Що відомо

  • Російські війська зруйнували Маріуполь Донецької області. Місто перебувало в блокаді армії РФ із початку березня. Голова Донецької обласної військової адміністрації Кириленко повідомив, що за час війни у Маріуполі загинули від 20 до 22 тисяч людей. Українській владі вдалось верифікувати 33 тисячі людей, яких російські окупанти примусово вивезли з Маріуполя на окуповану територію Донеччини або у РФ. Мер Маріуполя Бойченко повідомив, що інфраструктура міста внаслідок боїв пошкоджена на 90%.
  • 16 травня у Маріуполі зафіксовано чергове місце масового поховання. Воно розташоване біля Центрального кладовища.
  • На околиці Маріуполя, у селищі Виноградне знайдено ще одну братську могилу. На супутникових знімках Planet від 20 квітня, розмір масового поховання становить 45 на 25 метрів. Тут може бути захоронено не менше 1000 вбитих маріупольців.
  • У Мангуші, що поблизу з Маріуполем, російські окупанти облаштували братські могили, в яких могли захоронити від 3 до 9 тисяч маріупольців.
  • 28 жовтня Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про збільшення братських могил на Старокримському кладовищі Маріуполя
  • У Маріуполі окупанти створили "каталог смерті", в якому близько 4000 фото похованих у братських могилах

Читайте також

Маріуполь — найсмертельніше місце в Україні — ООН

Росіяни будуть у пастці. Генерал Ходжес спрогнозував швидке звільнення Маріуполя

Як захищалась сталь: хроніка оборони Азовсталі

Проєкт "Mariupol Reborn": скільки втрачено та який план відродження Маріуполя

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram