Угорщина блокує пакет допомоги Україні від ЄС на 18 млрд євро — Bloomberg

Міністр фінансів Угорщини Міхай Варга, Брюссель, 8 листопада 2022 року, фото: Getty Images

Угорщина не підтримуватиме необхідних змін для підготовки пакета допомоги Україні обсягом 18 мільярдів євро у 2023 році.

Про це пише Bloomberg із посиланням на власні джерела.

Зазначається, що угорська сторона оголосила свою позицію під час зустрічі міністрів фінансів країн Європейського Союзу у Брюсселі. Очікувалося, що сьогодні 9 листопада пропозиція щодо виділення Україні пакету фінансової допомоги буде озвучена, і надалі Єврокомісія чекатиме на схвалення пакета з боку Ради ЄС та Європейського парламенту.

Даний пакет фінансової допомоги передбачає надання Києву пільгових кредитів на більш стабільній основі, однак ця ініціатива вимагатиме використання додаткових ресурсів у бюджеті ЄС.

Що відомо

  • Україна до кінця року отримає від ЄС 9 мільярдів євро макрофінансової допомоги. Протягом 2023 року Євросоюз готовий виділити 18 мільярдів євро. Про це повідомила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн 21 жовтня. Вона додала, що для України дуже важливо мати передбачуваний і стабільний потік доходів. Йдеться від 3 до 4 мільярдів євро на місяць. І ці 3-4 мільярди євро мають бути профінансовані Європейським Союзом, американськими партнерами та фінансовими установами, додала фон дер Ляєн. Близько 1,5 млрд євро на місяць для України фінансуватиме Європейський Союз.
  • 6 листопада президентка Єврокомісії також повідомила, що цього тижня ЄС запропонує пакет фінансової підтримки для України у 2023 році.
  • 8 листопада стало відомо, що перша виплата, передбачена пакетом макрофінансової допомоги, має надійти Україні у січні.

Читайте також

18 млрд євро від ЄС: куди підуть гроші

"Орбан у стосунках з Путіним не перетинає європейських кордонів" — віцемаршалок Сейму Польщі про Угорщину та санкції ЄС